Black Sabbath – Seventh Star

28 січня 1986 року вийшов дванадцятий студійний альбом гурту Black Sabbath – Seventh Star. Спочатку був написаний, записаний і передбачався до випуску як сольний альбом Тоні Айоммі, проте під тиском звукозаписної компанії та продюсера гурту Дона Ардена альбом був випущений під ім’ям гурту Black Sabbath. На титул альбому значилося: Black Sabbath Featuring Tony Iommi (Black Sabbath за участю Тоні Айоммі). Глен Хьюз, колишній вокаліст та басист гурту Deep Purple, виконував вокал, але не грав на бас-гітарі на цьому альбомі. У 1985 році Айоммі, працюючи над цим альбомом, записав кілька демо-версій пісень із вокалістом Джеффом Фенхольтом. Ці записи доступні на деяких бутлегах Black Sabbath, зокрема на одному з них під назвою Star Of India.

Оскільки альбом не був спочатку призначений для Black Sabbath, його звучання не схоже на попередні альбоми гурту. Багато пісень блюзові і менш важкі за звучанням. На цьому альбомі клавішник Джефф Ніколс, який записувався і виступав із групою, починаючи з альбому Heaven and Hell, був позначений офіційним учасником колективу. Промо-сингл та відео пісні “No Stranger To Love” мають додаткову партію вокалу, яку Хьюз додав для “кращого звучання на радіо”. У відео знімалася актриса Деніз Кросбі, яка пізніше виконувала роль Таше Яр у фільмі «Зоряний шлях: Наступне покоління». Перед початком туру США Х’юз був травмований внаслідок конфлікту з концертним менеджером. У співака було пошкоджено голосові зв’язки, що призвело до різкого погіршення якості вокалу. В результаті Х’юз брав участь лише у репетиційному виступі перед представниками преси та у перших трьох концертах туру. Ці записи збереглися на бутлегах. Після цього Х’юз був замінений на американського вокаліста Рея Гіллена.

Альбом досяг 78 місця в хіт-параді Billboard 200. Як і попередній альбом гурту Born Again, Seventh Star ніколи офіційно не видавався компанією Warner Bros на CD для продажу в США та Канаді, проте там можливе його завантаження через сервіс iTunes. Перевиданий 1 листопада 2010 року в редакції Deluxe Edition, яка включає додатковий диск із вокалістом Реєм Гілленом, а також сингл-версію пісні «No Stranger To Love»

Учасники запису:
Tony Iommi – guitar
Glenn Hughes – vocals
Dave Spitz – bass guitar
Eric Singer – drums
Geoff Nicholls – keyboards