Deep Purple – In Rock

Четвертий студійний альбом Deep Purple in Rock вийшов 5 червня 1970 року на лейблі Harvest Records. Це перший студійний альбом, записаний у класичному складі групи, званому “Mark II” (трохи раніше цей склад записав концертний альбом Concerto for Group and Orchestra).

Починаючи з цього альбому, стиль гурту кардинально помінявся. Deep Purple заграли у стилі хард-рок практично одночасно з такими гуртами, як Black Sabbath, Led Zeppelin, Uriah Heep, і вважаються одними із засновників та класиків цього жанру. За словами музичного критика, «пластинка стала епіцентром руйнування, свіжим струменем у долі 1970-х років і поворотом в історії, в якому було закладено коріння стилю хеві-метал».

Deep Purple in Rock став проривним альбомом гурту в Європі і зайняв #4 у Великій Британії, залишаючись у чартах більше року. Супутній йому сингл Black Night досяг #2. Включено до різноманітних списків кращих альбомів, у тому числі, журналу «Classic Rock» — до списку «100 найбільших британських альбомів усіх часів» та журналу «Q» — до списку «50 кращих альбомів 70-х років». У 2018 році сайт Ultimate Classic Rock поставив альбом на вершину свого рейтингу кращих робіт Deep Purple. Сертифікований як золотий диск у Великій Британії, США, Франції, Нідерландах та Аргентині.

Альбом багаторазово перевидавався. У 1995 році, 25-річному ювілею альбому, вийшло нове видання з великою кількістю бонус-треків.