Queen – Innuendo

Queen Innuendo 1В 1991 року вийшов чотирнадцятий студійний альбом британської рок-групи  (недомовленість, непрямий натяк). Вихід тринадцятого альбому Queen, The Miracle, не було підкріплено концертним туром. Соліст гурту, Фредді Мерк’юрі, в інтерв’ю BBC Radio 1 сказав, що хотів би відмовитися від схеми “альбом-тур-альбом-тур”. У той же час поповзли чутки про смертельну хворобу Мерк’юрі. У той час як Фредді дотримувався правила не спілкуватися зі ЗМІ, решта членів групи всіляко заперечувала ці чутки; Роджер Тейлор в одному з інтерв’ю сказав, що Фредді «здоровий та працездатний». В 1990 Queen отримали премію BRIT Awards за видатний внесок в британську музику в театрі «Домініон». Подяку говорив Брайан Мей. Виснажений вигляд Меркьюрі, неймовірна худорлявість і неприродно низький, стомлений голос ще більше посилив чутки про його здоров’я. Поява на BRIT Awards виявилася останньою його появою на публіці.

Innuendo – останній альбом “Queen”, записаний і випущений за життя Фредді Мерк’юрі. Назва Innuendo містить “непрямий натяк” на те, що група в такому складі проіснує зовсім недовго. Останні пісні дуже нелегко давалися Фредді, який був тяжко хворий. Проте альбом був закінчений і чудово прийнятий публікою. На його підтримку було знято кілька кліпів, один з яких, The The Are The Days of Our Lives, став останнім відео за участю Меркьюрі. Меркьюрі не говорив публічно про своє здоров’я, не бажаючи збільшувати продаж своєї музики за рахунок співчуття людей. Він був налаштований продовжувати працювати з Queen стільки, скільки зможе: Буду працювати, поки не впаду (Keep working until I fucking drop). Репортери не давали йому спокою у його лондонській резиденції, ускладнюючи роботу над альбомом. Це змусило Queen переміститися в студію Mountain Studios в Монтре, де безпечніша і заспокійлива обстановка дозволила групі сконцентруватися. Ще на ранній стадії запису Innuendo було вирішено знову вказати Queen як автори всіх композицій; Мей зазначив, що це суттєво полегшило процес запису, а Тейлор зауважив, що це допомогло усунути ті егоїстичні метання, які зрештою розвалюють групи.

Незважаючи на змішані оцінки критики, новий альбом Queen досяг першого рядка в альбомних чартах Голландії, Швейцарії, Італії, Німеччини та рідної Великобританії. Перший рядок у UK Singles Chart (востаннє за життя Фредді Меркьюрі) зайняв і великий однойменний сингл з альбому, що вийшов у січні 1991 року. Вершини сингл досяг також у чартах Португалії та ПАР. Обкладинка альбому була створена Queen і Річардом Греєм, як основа послужила ілюстрація французького графіка XIX століття Жана Гранвіля. Буклет до альбому був ілюстрований творами Гранвіля або стилізованими під його роботи малюнками.