1 лютого

Саме в цей день у 1937 році на світ з’явився Дон Еверлі, гітарист і співак, один із двох братів Еверлі, дуету, що в передбитлівську епоху здобув величезну популярність. Треба сказати, що ніжний спів The Everly Brothers на два голоси надали неоціненну послугу тим же бітлам, надихнувши їх на серйозний підхід до вокальних гармоній. Появі знаменитого бітлівського триголосся в чималій мірі сприяли брати Еверлі. При цьому вони були ще й непоганими хіт-мейкерами.

 

Безсумнівне потрясіння зазнав і Ніл Янг цього дня 1963 року, бо тоді він уперше виступив на сцені перед публікою. Відбулася ця знаменна подія у кантрі-клубі канадського міста Венніпег. Поетові та композитору тоді було 17 років, і він вважався музичним вундеркіндом. Він був чимось подібним до канадського Боба Ділана, який за два роки до нього дебютував у Нью-Йорку і теж з кантрі-фолк баладами. Трохи пізніше Ніл Янг, як і його нью-йоркський побратим, звернув увагу на рок-музику. З однією лише різницею: у стилістичній різноманітності Ніл Янг залишив Боба Ділана далеко позаду.

Ідея альбому Бітлз Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band з’явилася тоді, коли Пол Маккартні розшукав у когось із рідних фотографію батька поруч із великим барабаном (у молодості Джеймс Маккартні, як відомо, грав у джаз-бенді). Ще не до кінця осмисливши ідею, Пол кинувся складати пісню про Оркестр Одиноких Сердець Сержанта Пеппера. Але коли пісня була готова, і він показав її Джорджу Мартіну, вона вже асоціювалась у нього з рідним гуртом. Цього дня в 1967 році гурт The Beatles приступив до запису композиції Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band. І тоді виникла думка скористатися цією ідеєю для створення цілого альбому. Оскільки гурт працював тільки в студії, починаючи з 1966 року, то чому б не створити альтернативний колектив, якщо вже всім хочеться чути пісні Бітлз наживо: «Нехай у турне їздить сержант Пеппер»!

Цього дня у 1970 році вийшов альбом гурту Doors під назвою ‘Morrison Hotel’. З лицьової сторони конверту вінілової платівки на нас відчужено дивляться учасники групи з вікна у фойє лос-анджельського готелю, який за дивним збігом теж називається Morrison Hotel. Альбом не був схожим на попередні роботи Doors, хоча в сенсі простоти та прямоти драйву повертав слухача до першого альбому гурту. Але в іншому це було осмислення блюзу на новому запаморочливому витку його розвитку. Морісон, до речі, нарікав, що публіка не зрозуміла цей альбом з тієї причини, що замість того, щоб співчувати світові, що занурився у власних духовних нечистотах, Doors створюють прекрасну музику, вільну від будь-яких догм і правил.