1 серпня

У цей день у 1951 році на світ з’явився Tommy Bolin, унікальний самобутній гітарист, з яким гурт Deep Purple записав свій «не-діпперпловський» альбом Come Taste The Band. Що не дивно: до знайомства з темно-фіолетовими Томмі Болін до хард-року не мав майже жодного відношення. Він спеціалізувався на набагато більш ускладнених формах – джаз-року та фьюжн.
Він навіть із двома видатними джаз-роковими барабанщиками – Біллом Кобхемом та Альфонсом Музоном – записав найкращі альбоми в їх дискографії. І все ж таки ім’я Томмі Боліна залишилося в анналах рок-історії завдяки, перш за все, його короткого перебування у складі групи Deep Purple.

Цього дня в 1968 році гурт Jethro Tull випускає альбом Stand Up. Це був набір найцікавіших композицій, у яких вже не було чистого блюзу, але на його основі і за допомогою додаткових інгредієнтів, на кшталт кельтських співів, індійської традиції, фолк-музики та запозичень із класичної музики, була створена гримуча суміш. Газета New Musical Express назвала альбом ‘Stand Up’ групи Jethro Tull другим серед найкращих альбомів 1969 року, після ‘Abbey Road’, вищим, ніж альбому Rolling Stones ‘Let It Bleed’.