1 вересня

Цього дня в 1966 році цей сингл I’m A Boy гурту The Who посідає друге місце в Британії і стає вже другим синглом гурту, який ледь не зумів дістатися вершини хіт-параду. Хоча у цій композиції були всі основні риси творчості найгучнішої на той час групи як у саунді, і у змісті. Сенс пісні в тому, що хлопчик намагається довести своїй матері, що він взагалі-то хлопчик, а не дівчинка, з усіма обставинами, що випливають із цього факту. Ця пісня замислювалася як лейтмотив майбутньої рок-опери гурту The Who.

В 1978 році виходить альбом гурту 10сс, названий Bloody Tourists. Після виходу з групи відразу половини складу в особі Годлі та Криму, 10сс в особі Стюарта та Голдмана зовсім не збиралися здавати своїх позицій. Вони набрали нових рекрутів – класних музикантів – і з подвоєними зусиллями взялися до роботи.

Їм треба було довести, що й без 50% творчого потенціалу, група залишиться наплаву. І в них вийшло. Альбом у чомусь навіть перевершував попередні роботи 10сс – у ньому не було бентежних звукових експериментів, до яких завжди тягло Годлі та Криму. Зате був витончений, сповнений вишуканості та поетичності м’який і нічим не дратівливий саунд – еталон софт-року!

Цього дня у 1978 році виходить один із найуспішніших альбомів американського гурту Styx, якому учасники цього гурту великі любителі роману «Острів скарбів», дали назву Pieces Of Eight. В оригінальному тексті Стівнесона ці слова постійно вимовляє папуга Сільвера, на прізвисько Капітан Флінт. Російською мовою перекладач переклав це словосполучення як піастри. Хоча пісизофвейт – це реальна історична (піратська) назва грошової одиниці – старовинного іспанського срібного долара. Співак гурту Styx Денис ДеЯнг так пояснював основну тему цього альбому: у жодному разі не варто відмовлятися від мрії на користь матеріального благополуччя та грошей, тобто тих найславетніших пісизофвейт.