1 жовтня

Цього дня 1947 року з’явилася на світ Mariska Veres, майбутня солістка гурту Shocking Blue. Її унікальний голос надав немудрій пісеньці «Венера» (або як її називали у нас – «Шизгара») ту саму гімнподібність, яка і зробила її символом емоційної рок-н-рольної свободи, чого особливо потребувало юне покоління Радянської Росії. Втім, практично весь репертуар голландського гурту Shocking Blue звучав саме з тим внутрішнім нервом, який виникав завдяки відстороненому, але водночас нескінченно привабливому голосу Марішки Вереш.

Цього дня у 1986 році виходить сольний альбом колишнього лідера гурту Creedence John Fogerty. Альбом називався Eye Of The Zombie. Не дивлячись на жахливу назву та не менш жахливу обкладинку, альбом звучав як продовження музики Creedence. Тобто без непотрібного драматизування та натужної глибокодумності. Але був в альбомі і натяк на те, що Фогерті не проти поекспериментувати в області суміжних галузей музики. Наприклад, в області Мотаун-Саунд, тобто чорної музики фанк. Незважаючи на те, що критики поставилися до цих експериментів прохолодно, Джон Фогерті все ж таки отримав Греммі в номінації за кращий чоловічий вокал у стилі рок у 1987 році.

Цього дня 1994 року на першому місці в американських чартах альбом Eric Clapton під назвою From The Cradle. Це був без жодних знижок блюзовий альбом. ‘From The Cradle’ звучить яскраво, незвично і несподівано, але набагато традиційніше, ніж можна було очікувати від гітарного маестро, обласканого славою. Клептон нарешті набрався сміливості і видав все, на що здатні не тільки його руки, а й душа білого блюзмена, для якої, в принципі, немає поняття раси, ні кольору шкіри.