1 грудня

Цього дня у 1944 році народився John Paul Densmore – американський музикант, автор пісень, що став відомим усьому світу як барабанщик гурту Doors. Музикант із джазовою душею він часто рятував концерти, коли Джим Моррісон заходив надто далеко у своїх екстатичних перфомансах. Але саме Денсмор залишив (щоправда, ненадовго) одного разу групу, не витримавши деструктивної поведінки вокаліста команди. І саме Денсмор останнім із учасників Doors розмовляв із Джимом телефоном незадовго до смерті Моррісона. Про все це та багато іншого, пов’язаного з одним з найбільших гуртів в історії року, Джон Денсмор написав книгу «Riders On The Storm».

Цього дня в 1973 році виходить альбом гурту Black Sabbath, який отримав страшну назву Sabbath Bloody Sabbath. До моменту виходу альбому гурт був уже не лише серед тих небагатьох, хто диктував моду в хард-року, а й визнавався основоположником музики хеві-метал. ГізерБатлер у своїй книзі спогадів Black Box так трактував сенс великої композиції: «Текст до ‘Sabbath Bloody Sabbath’ – це про нас, про Блек Саббет, про наші злети та падіння, хороші часи та погані часи, про те, як нас розколювали, з погляду бізнесу. Фраза наприкінці пісні (“Щоб ви всі провалилися!”) – ставилася до критиків, звукозаписного бізнесу в цілому, адвокатів, бухгалтерів, менеджерів і всіх, хто намагався на нас нагрітися».

Цього дня в 1977 році гурт Aerosmith випускає свій п’ятий альбом під назвою Draw The Line. Він був записаний у дивному місці – у покинутому жіночому монастирі неподалік Нью-Йорка. Як і попередній альбом ‘Rocks’ у комерційному плані ‘Draw The Line’ теж був дуже успішним. У самій же групі панував цілковитий хаос, конфліктували Тайлер і Перрі, а безперервне алкогольне і наркотичне сп’яніння не могло не позначитися на музиці, що втрачала колишню яскравість і життєрадісність.