2 лютого

Graham NashЦього дня у 1942 році у Блекпулі народився Грем Неш, англійський гітарист, вокаліст, композитор та поет. Один із батьків-засновників гурту The Hollies, який у якийсь момент цілком реально суперничав з The Beatles, насамперед у красі вокальних гармоній та геніальній простоті мелодій. Неабиякою мірою це, звичайно, була заслуга Грема Неша. Коли кількість його ідей перестала вміщатися в голови його колег, він залишив Hollies заради іншого колективу, в якому його фантастичні ідеї знайшли реальне застосування. Той гурт називався Crosby, Stills And Nash.

The Rolling Stones 19th Nervous BreakdownУ цей день у 1966 році The Rolling Stones випускають свою чергову сорокоп’ятку, яка містила пісню під назвою 19th Nervous Breakdown (19-й нервовий зрив). Як розповідав Мік Джаггер, поява цієї пісні пов’язана з найважчими гастролями у США. У ході турне він так втомився, що якось зірвався і відверто заявив музикантам гурту: «Не знаю, як ви, хлопці, але я відчуваю, що ще трохи – і я отримаю 19-й нервовий зрив». Вони відразу вхопилися за це як за відповідну назву для пісні. Джаггер із Кітом Річардсом працювали над цією композицією в перервах решти турне.

Fleetwood Mac Peter Greens Fleetwood MacВ 1968 році виходить дебютний альбом гурту Fleetwood Mac під назвою Peter Green’s Fleetwood Mac.
Приставка до назви у вигляді імені Пітера Гріна говорила багато про що. На той час він, не дивлячись на юний вік, був чи не легендою блюзу. У білому британському блюзі з ним міг зрівнятися хіба що Ерік Клептон. Але все ж таки в назві створеної ним команди були зашифровані імена двох інших її учасників – барабанщика Міка Флітвуда та басиста Джона Макві – вони утворили наймогутнішу ритм-секцію.
За музичну концепцію повністю відповідали Пітер Грін та другий гітарист Джеремі Спенсер. А концепція була проста: білий варіант чорного блюзу Чикаго.

Genesis A Trick Of The TailУ цей день у 1976 році гурт Genesis випускає свій сьомий за рахунком альбом з незрозумілою назвою A Trick Of The Tail.
Після того, як група втратила такий потужний творчий початок, яким був Пітер Габріел, потрібно було не вдарити в бруд обличчям. І Genesis це вдалося.
Альбом вийшов напрочуд атмосферним, з найкрасивішими мелодіями, винахідливими аранжуваннями та чудовою роботою нового вокаліста барабанщика Філа Коллінза.
У Британії альбом A Trick Of The Tail зайняв третє місце. Журнал Melody Maker визнав його найкращою платівкою року.