2 квітня

У цей день в 1971 альбом Дженіс Джоплін, названий Pearl (Перлина), 5 місяців після її смерті досягає першого місця в американському хіт-параді. Над цією платівкою Дженіс працювала аж до останнього дня свого життя, так і не закінчивши її повністю. «Перлина» – була прізвисько співачки. Вона жила музикою, наче «заживо похована у блюзі» (саме так називається одна з композицій альбому, для якої Дженіс не встигла записати вокал).

 

В 1975 році виходить черговий, другий альбом англійської групи Bad Company під назвою ‘Straight Shooters’. Ще року не пройшла від часу випуску дебютної платівки цієї супер-групи, але жодної поспішності в роботі над платівкою не спостерігалося. Навпаки, музиканти прагнули створити щось ще більше, ніж перший альбом, а для цього потрібно не втратити ані азарту, ані куражу. І в музиці альбому це якраз і відчувається. Звичний для групи блюз-рок з явним тяжінням до хард-року звучить потужно і хльостко, але вже більш відшліфовано, чистіше і злагодженіше, тобто так, як і належить справжнім рок-героям, які не втрачають ні розуму, ні самовладання. До речі, одна з пісень альбому ‘Straight Shooters’ присвячена тим, хто не зміг «пройти по гострій бритві», яким для них стала слава і рок-н-рольний спосіб життя. ‘Shooting Star’ – трагічна балада, алюзія на долю рок-героїв і героїнь, які надто рано покинули цей світ, – Джімі Хендрікса, Дженіс Джоплін і Джим Моррісонафтеркфч. Та ще в ній можна побачити і прогноз майбутньої трагедії Пола Коссофа, колишнього колеги Пола Роджерса по групі Free.

Цього дня у 1977 році гурт Fleetwood Mac посідає перше місце в американському хіт-параді з альбомом ‘Rumours’ (Чутки). Альбом відрізняло найвищу якість як матеріалу, так і виконання. Не дивно, що він став мультиплатиновим у США та зайняв вищі рядки у хіт-парадах практично всіх західних країн.