2 квітня

Janis Lyn Joplin PearlУ цей день в 1971 альбом Дженіс Джоплін, названий Pearl (Перлина), 5 місяців після її смерті досягає першого місця в американському хіт-параді. Над цією платівкою Дженіс працювала аж до останнього дня свого життя, так і не закінчивши її повністю. «Перлина» – була прізвисько співачки. Вона жила музикою, наче «заживо похована у блюзі» (саме так називається одна з композицій альбому, для якої Дженіс не встигла записати вокал).

Bad Company Straight ShootersВ 1975 році виходить черговий, другий альбом англійської групи Bad Company під назвою ‘Straight Shooters’. Ще року не пройшла від часу випуску дебютної платівки цієї супер-групи, але жодної поспішності в роботі над платівкою не спостерігалося. Навпаки, музиканти прагнули створити щось ще більше, ніж перший альбом, а для цього потрібно не втратити ані азарту, ані куражу. І в музиці альбому це якраз і відчувається. Звичний для групи блюз-рок з явним тяжінням до хард-року звучить потужно і хльостко, але вже більш відшліфовано, чистіше і злагодженіше, тобто так, як і належить справжнім рок-героям, які не втрачають ні розуму, ні самовладання. До речі, одна з пісень альбому ‘Straight Shooters’ присвячена тим, хто не зміг «пройти по гострій бритві», яким для них стала слава і рок-н-рольний спосіб життя. ‘Shooting Star’ – трагічна балада, алюзія на долю рок-героїв і героїнь, які надто рано покинули цей світ, – Джімі Хендрікса, Дженіс Джоплін і Джим Моррісонафтеркфч. Та ще в ній можна побачити і прогноз майбутньої трагедії Пола Коссофа, колишнього колеги Пола Роджерса по групі Free.

Fleetwood Mac RumoursЦього дня у 1977 році гурт Fleetwood Mac посідає перше місце в американському хіт-параді з альбомом ‘Rumours’ (Чутки). Альбом відрізняло найвищу якість як матеріалу, так і виконання. Не дивно, що він став мультиплатиновим у США та зайняв вищі рядки у хіт-парадах практично всіх західних країн.