2 червня

Charlie WattsЦього дня у 1941 році народився майбутній барабанщик гурту The Rolling Stones, Charlie Watts. Той самий, хто одного разу сказав: «Я, напевно, єдиний рок-н-рольний барабанщик, який не любить рок-н-рол». Він, і справді, більше любить джаз та його сайд-проектом є джаз-бенд. Але за барабанами у групі The Rolling Stones ніхто ніколи не замінить цього незворушного джентльмена. За 54 роки існування Роллінг Стоунз він став невід’ємною частиною команди.

David Bowie 1967В 1967 році на території Сполучених Штатів виходить дебютний альбом David Bowie. На день раніше він з’явився у Британії. Потрібно визнати, що час для випуску даного альбому було обрано не найкраще: музичний ринок був просто наповнений найцікавішими творами в стилі рок, та й до того ж дебютний альбом Боуї вийшов одночасно з бітлівським «Сержантом». За такої потужної конкуренції альбом виконавця-початківця пройшов практично непоміченим. Хоча в ньому вже були зачатки того самого фірмового стилю Девіда Боуї як у музичному, так і текстовому плані, які принесуть йому світову популярність.

Alice Cooper Schools OutУ цей день 1972 виходить альбом Alice Cooper, який називався School’s Out. Початкове натхнення Еліс, як не дивно, почерпнув не зі свого шкільного дитинства, а телевізійної програми. Там у якійсь молодіжній передачі пролунала ця фраза – «Кінець урокам». Вхопившись за фразу та підключивши власні шкільні спогади,
Еліс склав підлітковий гімн, який миттєво став світовим хітом, заодно назвавши альбому. Оформлення альбому було відповідно його музичному наповненню. Конверт був стилізований під шкільну парту, порізану, списану, як і належить розгильдяями-двієчниками. Мало того, кришка цієї умовної парти відкидалася, відкриваючи мальовничий набір хуліганських атрибутів, на кшталт рогатки та інших необхідних у побуті підлітка дрібниць.

Queen A Kind Of MagicЦього дня у 1986 році виходить платівка A Kind Of Magic – дванадцятий альбом гурту Queen. Це був не зовсім звичайний альбом із двох причин. По-перше, вперше гурт Queen записував матеріал цифровим способом. По-друге, матеріал альбому ґрунтувався на саундтреках до фільмів «Залізний орел» та «Горець». В одному зі своїх інтерв’ю Фредді Меркьюрі сказав, що працювати над альбомом A Kind of Magic було вдвічі цікаво: одні сприймали його як саундтрек, інші – як самостійний альбом, і ніхто не знав, що вийде.

Ozzy Osbourne Black RainЦього дня у 2007 році черговий альбом Ozzy Osbourne, який називався Black Rain і який вийшов 22 травня того ж року, стартує у британському хіт-параді одразу під 8 номером. Своїм успіхом альбом зобов’язаний швидше за звичкою публіки і, насамперед, відданих шанувальників Оззі, розхоплювати всю продукцію з його ім’ям. Сіра обкладинка альбому була відповідно його сірої музиці, а розгублений Оззі на картинці – відповідно до сприйняття платівки слухачами. У дискографії великого і жахливого ще було настільки невиразної роботи. Можливо, частково винен у цьому продюсер Кевін Чурко, котрий постарався створити абсолютно комерційний саунд. Крім того, гурт Осборна спробував повернутися в часи “Ozzmosis”, але забув про необхідну хітовість матеріалу. Лише пара речей вибивається спільною з канви. Це “The Almighty Dollar” та “Civilize The Universe”.