2 вересня

Billy PrestonУ 1946 році в цей день на світ з’явився Billy Preston, неповторний співак і піаніст, який прославився своєю участю в записі альбомів гурту The Beatles Let It Be та Abbey Road. Після розвалу Бітлз він співпрацював з Ленноном, Старром та Харрісоном. Крім того, за його дружньої та творчої участі записувалися деякі альбоми Rolling Stones, Еріка Клептона та навіть Red Hot Chili Peppers. Паралельно він встигав записувати досить успішні сольні альбоми. Піком його кіно-кар’єри можна вважати роль самого Сержанта Пеппера у фільмі «Клуб Самотніх Сердець Сержанта Пеппера» за участю Bee Gees та Пітера Фремптона. Біллі Престон помер у червні 2006 року.

George Harrison Olivia AriasЦього дня 1978 року Джордж Харрісон одружується з Олівією Аріас. Шлюб був зареєстрований в офісі міста Henley-on-Thames. Так увінчався практично службовий роман екс-бітла із секретаркою фірми A&M. У 1974 році, коли у Джорджа ще був контракт із цим лейблом, вони й познайомилися. За дружбою Олівія навіть отримала честь попрацювати бек-вокалісткою на альбомі Харрісона Dark Horse. Їхні стосунки розвивалися аж до 1978 року, коли Джордж спромогся все-таки завершити шлюборозлучний процес, що затягнувся, з попередньою дружиною, Патті. Якраз 1 серпня у Джорджа та Олівії народився син, Дхані. Тож офіційна реєстрація була вже формальністю. Зате для Джорджа настали щасливі часи душевної рівноваги, взаємної любові та майже абсолютного сімейного щастя. Що і знайшло своє відображення у світлому і радісному настрої альбому, що відбувся потім, названого просто ‘George Harrison’.

Tin Machine Tin Machine IIУ цей день у 1991 році виходить альбом гурту Tin Machine, який отримав просту назву – Tin Machine II. Екстравагантне дітище рок-хамелеона Девіда Боуї не змогло повторити успіху свого дебютного альбому. І зовсім не тому, що був слабшим. Якщо не брати до уваги того, що на двох треках звучав вокал не самого Боуї, а музиканта гурту Х’ю Педхема – а він явно програвав голосу самого маестро – альбом певною мірою навіть перевершував попередника. Проблема полягала в іншому.

А саме у лейблі Victory Music, з яким гурт TinMachine уклав контракт, залишивши звукозаписного монстра, фірму EMI, який вимагав від Боуї комерційної музики. У результаті рекламна компанія не набула широкого розмаху. І альбом TinMachine II посів лише 23 місце у чартах Великобританії та 126 у США.