2 жовтня

StingЦього дня у 1951 році народився Гордон Метью Томас Самнер, більш відомий у світі як Стінг. У своїй книзі ‘Brocken Music’ – досить самокритично та самоіронічно – він розповів про своє життя аж до того моменту, коли став знаменитий. Про непросте своє дитинство, коли йому доводилося відстоювати власну гідність кулаками, і тягати важкі ящики з молоком, допомагаючи батькові, про роботу шкільним учителем, про довге пробиття своєї дороги в музичному бізнесі та поїздку до джунглів Амазонки. У музиці Стінга відбилися і риси його характеру, і найважливіші події його життя.

The KinksЦього дня у 1964 році виходить дебютний альбом The Kinks, гурту з Північного Лондона. На той момент гурт був головним конкурентом іншої лондонської команди – The High Numbers, майбутньої The Who. Обидві ці команди втілювали ідеї неформального молодіжного руху модів – таких собі доріанів греїв на моторолерах. На відміну від робітничо-селянських рокерів, які віддавали перевагу мотоциклам і простоті передусім у поглядах на світ, моди одягалися химерно, поводилися непередбачено і агресивно, але при цьому претендували на якусь нову філософію, яка певною мірою була продовженням філософії попереднього покоління битників. Звідси і розчарованість навпіл з нігілізмом, зодягнені в рок-н-рольні форми. Всі ці настрої Kinks постаралися вилити у своєму першому альбомі, що звучить на рідкість агресивно та брудно.

Pink Floyd Atom Heart MotherЦього дня у 1970 році виходить альбом гурту Pink Floyd, який отримав назву Atom Heart Mother у контексті авангардно-абсурдного напряму лірики Пінк Флойд. Щоправда, спочатку Нік Мейсон запропонував використати назву газетної нотатки “Nuclear Drive for Woman’s Heart”, яка розповідала про 56-річну жінку, якій було встановлено “атомний кардіостимулятор”. Фотографія корови на передній обкладинці конверта – це зовсім не авангардна примха музикантів: гурт таким чином зрікався репутації гурту, який виконує «космічний» рок.

Oasis Morning GloryЦього ж дня 1995 року виходить альбом (What’s the Story) Morning Glory? – другий студійний альбом британського рок-гурту Oasis. У Великій Британії він став другим за загальним тиражем за всю історію, поступившись лише бітловському «Сержанту»! Винахідливість аранжувань і дозволила групі отримати від критиків компліментарні порівняння з Бітлз. Втім, і мелодійність пісень Oasis теж нагадувала про бітли, хоч і не такою явною мірою. Будучи завзятими бітломанами, брати Галлахер намагалися уникнути прямих запозичень зі спадщини улюбленої групи. І робили це поступово.