3 травня

Bay City Rollers Once Upon A StarЦього дня в 1975 році шотландський гурт Bay City Rollers, який виконував задерикуватий баблгам-рок, на три тижні займає перший рядок британського хіт-параду з альбомом Once Upon A Star. Сталося це майже відразу після появи альбому на прилавках. Звичайно, це дало підставу музичним критикам розрубати про рольолемонію – феномена аналогічного бітломанії. І справді, нічого подібного з часів Бітлз у Сполученому Королівстві не спостерігалося. Навіть комуністична газета ‘Morning Star’ опублікувала замітку про шотландські вундеркінди (завдяки чому про ролероманію стало відомо і в СРСР). Баблгам-рок з елементами рок-н-ролу 50-х у їхньому виконанні звучав не те щоб вишукано, але цілком заводно та весело. Своєю незнищенною життєрадісністю та навмисною наївністю Bay City Rollers, справді, трохи нагадували Бітлз.

Cliff Richard Im Nearly Famous“Я майже знаменитий” (I’m Nearly Famous) – так називався альбом Cliff Richard, який вийшов цього дня в 1976 році. Це був новий виток рок-кар’єри Кліффа як англійської відповіді Елвісу. Також як його заокеанський прототип, Кліфф Річард у якийсь момент вирішив повернутися до свого рок-н-рольного коріння, відійти від естрадою поп-музики.
Альбом справив приємне враження не тільки на пересічних слухачів, а й на представників найвищого артистичного світла: Елтон Джон та Елізабет Тейлор хизувалися у футболках з логотипом альбому (їм, насправді, дуже подобався вираз “I’m Nearly Famous”). Тим не менш, підбадьорений Кліфф того ж року здійснив світовий тур на підтримку альбому, по ходу справи ощасливив і любителів рок-музики в Радянському Союзі. Його концерт навіть транслювався радянським телезнавством.

The Silver Bullet Band Against The WindЦього дня у 1980 році американець Bob Seger зі своїм гуртом The Silver Bullet Band на цілих шість тижнів займає верхній рядок американського хіт-параду з альбомом Against The Wind. На цій платівці, можливо, і не було жодних особливих одкровень, зате Бобу Сігеру, як вихідцю з «одноповерхової Америки», з самої її глибинки, вдалося відтворити атмосферу, в якій американський менталітет почувається найбільш комфортно. Завдяки цій мало зрозумілій для нас атмосфері, альбом і отримав нагороду “Греммі” у категорії “краще виконання дуетом або гуртом із вокалом”. З непрямих фактів про альбом можна згадати те, що допомогли Боб Сігеру учасники гурту Eagles. І ще те, що альбом Pink Floyd The Wall з першого місця в хіт-параді посунув саме ‘Against The Wind’ Боба Сігера.