3 липня

Brian JonesУ ніч з 2 на 3 липня 1969 року в маєтку Котчфорд Фарм, який колись належав дитячому письменнику Алану Мілну, творцю незабутнього образу плюшевого ведмедика Вінні-Пуха, закінчив свої дні колишній музикант та батько-засновник гурту The Rolling Stones Brian Jones. Йому було 27 років. Він потонув у своєму басейні. Що сталося тоді в басейні досі достеменно невідомо. Чи це був нещасний випадок чи навмисне вбивство – суперечки точаться досі. Хоча у фільмі ‘Stoned’ про останні дні Брайна Джонса викладено версію Френка Торрогуда, яку він озвучив перед своєю смертю в 1993 році. Торогуд взяв він провину за загибель Джонса: тоді він був бригадиром будівельників, які займалися ремонтом маєтку, але звільнений Браяном, незадоволеного його роботою. Нібито так він помстився примхливому та неврівноваженому роботодавцю.

Jim MorrisonУ той же день, тільки через 2 роки в 1971 році в Парижі закінчився життєвий шлях Jim Morrison. Його смерть овіяна величезною кількістю легенд, домислів та чуток. Незадовго до смерті Моррісон перебував у відносно нормальному фізичному та душевному стані. Перед поїздкою в Париж він ділився з друзями численними планами, рядки нових віршів крутилися в його голові. Незадовго до трагедії Джим дзвонив Джону Денсмору і казав, що невдовзі збирається повернутися до Каліфорнії і продовжити роботу з групою Doors. Так чи інакше таємнича смерть Джима Моррісона не поставила крапку у долі цього великого поета. Моррісон досі для мільйонів молодих людей, які прагнуть прорватися на другий бік, залишається живим у своїх піснях, у звуці свого голосу.

10CC 1973У 1973 році саме в цей день вийшов у світ дебютний альбом гурту 10СС, який не мав назви. Альбом був під зав’язку заповнений хітовими речами: три із чотирьох синглів із піснями, включеними до альбому, увійшли до топ-тен Британських чартів. А сингл Rubber Bullets (Гумові кулі) взагалі досяг першого місця. Навіть незважаючи на те, що деякі радіо-діджеї побоювалися пускати її в ефір, підозрюючи, що гумові кулі натякають на розгони демонстрантів у Північній Ірландії. Насправді, 10СС не цікавилися політикою, так само як і не цікавилися зовнішньою стороною шоу-бізнесу. Виконуючи найцікавішу, повну вигадки та несподіваних знахідок музику, але з легким нальотом глем-року вони абсолютно манкували вимогами шоу-бізнесу. На передачу Top of The Pops вони з’явилися не в макіяжі і не в блискучих костюмах, а в повсякденному одязі, чим викликали шок у ведучого програми.