3 серпня

Цього дня у 1968 році виходить альбом гурту Cream під назвою Wheels Of Fire. Фактично це був подвійний альбом, але юридично два альбоми під однією обкладинкою: один студійний, інший – зальний. Матеріал альбому складався з пісень, написаних барабанщиком Джинджиром Бейкром разом із піаністом Майком Тейлором та басистом Джеком Брюсом на вірші поета Піта Брауна. Внесок Еріка Клептона обмежився лише двома кавер-версіями відомих блюзових номерів.

В 1969 році гурт Creedence Clearwater Revival випускає альбом Green River. Одна з композицій альбому, ‘Bad Moon Rising’, у якій співається про останній судний день над усім людством, стала гімном студентського бунту в місті Берклі, штат Каліфорнія, того ж 1969 року.

Втім, сам альбом та його назва відсилають слухача до спогадів основного автора пісень цього альбому, Джона Фогерті, ностальгії з його безхмарного дитинства у сільській каліфорнійській глушині. До речі, “Зеленою рікою” називалася улюблена Джоном газована води із сиропом зеленого кольору та лимонним смаком.

Цього дня 1972 року виходить безіменний дебютний альбом мало кому відомої тоді блюз-рокової команди Elf. Але інтерес до нього ще виникне в меломанському середовищі, у міру того, як шириться слава вокаліста цієї групи Рональда Джеймса Діо. Щоправда, на альбомі гурту Elf він вказаний під своїм справжнім прізвищем: Рональд Падавона. І недарма. Як пояснював сам Діо в 1994 році, йому дуже хотілося, щоб його батьки нарешті змогли переконатися, що він не зганьбив честь сім’ї і все-таки досяг популярності після таких довгих років завзятої боротьби під рок-н-рольним сонцем.

Цього дня в 1987 році популярний британський рок-гурт із Шеффілда Def Leppard випускає свій четвертий і, за всіма показниками, найкращий альбом Hysteria. Цей альбом у стилі поп-хард-року сподобався слухачам у багатьох країнах світу і був проданий загальним тиражем у 20 мільйонів. До речі, вперше в історії рок-музики в записі альбому взяв участь однорукий музикант. 31 грудня 1984 року в автокатастрофі постраждав барабанщик Def Leppard Рік Аллен, внаслідок чого він втратив руки. Здавалося б, музичній кар’єрі – кінець. Але колеги по групі проявили себе як справжні товариші: на їхнє замовлення було створено спеціальний пристрій, за допомогою якого Рік міг, якщо і не надто віртуозно, то цілком ритмічно грати на барабанах і під час запису, і на концертах! Істерія, яку роздмухували засоби масової інформації навколо трагедії Ріка Альона, і послужила назвою для альбому.