3 вересня

Santana 1971Цього дня у 1971 році виходить безіменний альбом гурту Santana. Для того, щоб якось розрізняти його та дебютний альбом гурту, шанувальники дали йому найменування Santana III. Була також і неофіційна назва по картинці на обкладинці альбому «Людина з простягнутою рукою». Це був останній альбом, записаний первісним «золотим» складом, який отримав свою порцію слави на фестивалі у Вудстоку. Третій альбом гурту Santana – це повною мірою експериментальний твір. У ньому музичні ідеї лідера групи Карлоса Сантани, який прагнув сплавити докупи рок, джаз і латинські ритми, отримали найкраще втілення.

Suzi Quatro QuatroВ 1974 році виходить альбом американської рокерші Suzi Quatro, який називався просто Quatro. Той легкий і заводний запал, з якими виконується кожна пісня цього альбому, зовсім не відповідають тому важкому і непростому шляху, який Сюзі пройшла до цього, щоб досягти хоч якогось відчутного результату. Їй навіть батьківщину довелося залишити заради примарного успіху. І туманний Альбіон виявився прихильніше в енергійній басистці-вокалістці, чий інструмент чи не був її розмірами. Не лише завдяки підтримці відомого продюсера Міккі Моста та двох хіт-мейкерів Міка Чепмена та Нікі Чінна. Але і завдяки безжурному характеру самої Сюзі. Британці люблять тих, хто випромінює життєву енергію і без жалю ділиться з навколишнім світом. Саме такою була Сюзі Кватро у ті дні. І ще за всієї жорсткості її музики, вона залишалася надзвичайно жіночною, без жодних ознак вульгарності вульгарності.

Iron Maiden PowerslaveЦього дня в 1984 році гурт Iron Maiden випускає альбом Powerslave, який тепер усі енциклопедії називають «настійно рекомендованою класикою Maiden». Цей альбом продемонстрував ту властивість стилю хеві-метал, в яку майже ніхто не вірив – здатність до розвитку. Не лише формальному, а й інтелектуальному. Грандіозна “The Rime of the Ancient Mariner” – 13-хвилинна епічна композиція ґрунтується на поемі класика англійської літератури Кольріджа, в якій той заклав основи романтичної поезії. А в заголовній композиції «Раб влади» проводяться паралелі зоряного рок-н-рольного статусу з владою давньоєгипетського фараона: адже він був таким самим заручником влади, як рок-зірки – заручниками популярності та необхідності постійних гастролей.

В 1994 році сингл The Rolling Stones Love Is Strong на другому місці в американських синглових чартах. Роллінгам трохи не вистачило успіху, щоб очолити хіт-парад США. Але все ж таки це було значно краще, ніж у Британії, де сингл ледве дістався 14 місця. А тим часом ця пісня стала візитною карткою Роллінг Стоунз 90-х років. Цей витвір здебільшого належить гітаристові Кіту Річардсу. Основний текст і мелодія написані саме ним, тоді як Джаггер старанно займався записом свого сольного альбому ‘Wandering Spirit’. Щоправда, у початковому варіанті Річардса пісня називалася Love is Strange.