3 жовтня

Elvis Presley 1945Цей день 1945 року можна вважати точкою відліку співочої кар’єри 10-річного Elvis Presley. Йому випала честь виступити на конкурсі юних обдарувань у День дитини під час щорічного ярмарку «Міссісіпі-Алабама». Сором’язлива і мрійлива дитина чудово заспівала дитячу пісеньку ‘Old Sheep’, завоювала перший приз конкурсу і отримала цілих 5 доларів, які вона, звичайно, не побачила, оскільки завинила. Елвіса тоді більше цікавили стрибки та родео. А оскільки після співочого конкурсу він без попиту вирушив подивитися стрибки, то мама Гледіс задала йому гарну прочуханку.

Stevie Ray VaughanУ 1954 році в цей день у місті Даллас народився Stevie Ray Vaughan, один із найвпливовіших гітаристів блюз-року. Хоча сказати «найвпливовіший» – отже, не сказати нічого. Стіві з його незмінним Стратокастером 59 року, який він називав просто і ясно Number One (Номер один), – це цілий світ гітарних звуків, що живуть своїм особливим життям, повної подій і пригод. У цьому він був послідовником великого Джиммі Хендрікса – Стіві обов’язково виконував його композиції на своїх концертах, тим самим демонстрував своє глибоке поклоніння перед своїм попередником і вчителем. І все ж Стіві Рей Вон аж до самого дня своєї трагічної смерті в серпні 1990 року залишався надзвичайним, ні на кого і ні на що несхожим самородком, який відчував музику серцем.

Tommy LeeЦього дня в 1962 році народився найскандальніший барабанщик у світі року Tommy Lee, колишній учасник цілком відповідного йому за характером гурту Motley Crue. Важко повірити, що цей рок-н-рольний зірваний голова дожив до таких років. Чи були його істеричні напади тільки грою заради самореклами, чи ті кілька місяців в’язниці, які він отримав за побиття своєї дружини Памели Андерсон, пішли на його користь. Так чи інакше, тепер нестримний на слова та кулаки барабанщик є активним поборником прав тварин як активіст організації PETA («Люди за етичне поводження з тваринами»).