4 червня

Цього дня у 1975 році гурт The Rolling Stones став першим західним рок-колективом, який отримав кругленьку суму авторського гонорару, за свої записи, продані на території Радянського Союзу. Тоді фірма “Мелодія” видала спочатку маленьку гнучку платівку із серії “На всіх широтах” (і навіть із невеликою анотацією). А потім був випущений додатковий тираж, але вже на справжньому вінілі: це був міньйон із чотирма піснями, які являли собою золотий фонд рок-музики та найкраще з того, що колись було записано Роллінгами: Paint It Black, As Tears Go By, Ruby Tusday та Lady Jane.

В 1983 році гурт Police на чотири тижні займає верхній рядок британського хіт-параду з синглом Every Breath You Take. Ця пісня, що увійшла в альбом Synchronicity, стала «Найкращою піснею року» і також забезпечила групі премію Греммі в розряді «Найкраще концертне виконання однієї пісні» за 1984 рік. Пол Маккартні свого часу почув мелодію Yesterday уві сні. Стінгу ж наснилася не лише мелодія, а й поетичний рядок пісні Every Breath You Take. Стінг прокинувся і подумав: «мелодія – така собі, нічого особливого, схожа на всі мелодії разом узяті. А ось слова цікаві». І хоча Стінг вклав у пісню серйозний сенс про придушення громадянських свобод у тоталітарних державах, більшість людей сприйняли пісню, як зворушливий тихий гімн кохання, єднання двох закоханих, які ловлять кожне подих одне одного.

Цього дня у 1996 році вийшов альбом гурту Metallica, який називається Load. Альбом став для гурту поверненням після п’ятирічної перерви з моменту виходу їхнього найуспішнішого альбому The Black Album. Звичайно, Metallica не могла вдарити в бруд обличчям. Для цього довелося змінити для початку імідж групи — всі учасники коротко постригли волосся (хоча Кірк Хеммет згодом їх знову відростив), але й музика теж зазнала значної трансформації. Відпали елементи треш-металу, які у попередніх альбомах були присутні обов’язково. Композиції альбому були сплавом жанрів «хард-рок», «хеві-метал» і навіть «блюз-рок». Незважаючи на всі зміни продюсером, виступив все той же Боб Рок, який вже працював з Metallica на їх однойменному «Чорному» альбомі.