4 грудня

Dennis WilsonЦього дня у 1944 році народився Dennis Wilson, один із засновників легендарного американського рок-гурту The Beach Boys. У групі він виконував роль іноді співаючого барабанщика. Але не тільки. Проявив себе Денніс і як непоганий автор пісень. Але найголовніша його заслуга полягає в тому, що саме він заразив музикантом гурту BeachBoys тематикою серфінгу, його улюбленого виду спорту. Серфінг і став причиною його смерті. Денис Вілсон потонув у бухті Марина-дель-Рей 28 грудня 1983 року.

Beatles For SaleЦього дня 1964 року вийшов альбом Beatles For Sale. Цей альбом вважається вершиною розвитку британської біт-музики, зійшовши на яку гурт Бітлз відкрив нові музичні горизонти. 8 оригінальних пісень Леннона та Маккартні були яскравим свідченням їхнього швидкого прогресу як авторів. Крім того, у текстах Леннона з’явилися проблиски поетичної поглибленості, якою він навчився у Боба Ділана. Напружений гастрольний графік не дозволив бітлам створити виключно новий оригінальний матеріал. Довелося додати кавер-версії рок-н-рольних стандартів. До цього додали і пісню ‘I’ll Fallow The Sun’, річ вигадану Полом і Джоном ще 1960 року.

В 1971 році на березі Женевського озера сталася та подія, яка послужила поштовхом для створення одного з найголовніших рок-творів усіх часів та народів. Воно народилося завдяки пожежі, яка сталася у концертній залі казино швейцарського міста Монтре. І хто б згадав про це у спільній рядовій події, якби вона не була увічнена в словах та музиці, які склали акини з Туманного Альбіону – гурт Deep Purple. Ієн Гіллан, мабуть, відчував якусь творчу кризу, тому, ліниво спостерігаючи за туманом, що стелиться над Женевським озером, раптом загорівся любов’ю до середньоазитського методу твору пісень – що бачу, то співаю. Так світ був ощасливлений гімном хард-року, взагалі, і гімном гурту Deep Purple, зокрема – Smoke On The Water.

Led Zeppelin 1980В 1980-му році гурт Led Zeppelin офіційно оголосив про свій розпад. Їхня заява гласила: «Втрата нашого дорогого друга (Джона Бонема, який помер у вересні) і глибоке розуміння гармонії, сповідуване нами та нашими менеджерами, змусили нас прийняти рішення, що ми не можемо існувати в колишньому вигляді».