5 березня

Procol Harum Grand HotelЦього дня в 1973 році гурт Procol Harum випускає один із найкращих своїх творінь альбом Grand Hotel. Цей концептуальний альбом – своєрідна предтеча «Готелю Каліфорнії» гурту Eagles. Так само, як американські колеги, темою альбому стало філософське питання про марність і тлінність людського існування. Спільною канвою для сюжету пісень послужив якийсь Гранд-готель із його брехливим блиском і розкішшю. «Сьогодні ми спимо на шовкових простирадлах, ми п’ємо чудове вино і їмо екзотичне м’ясо, срібні страви, найчистіший кришталь, сьогодні ми зупинилися в Гранд готелі».

Slade Nobodys FoolsУ цей день 1976 виходить альбом Nobody’s Fools групи Slade. У 1976 році гурт був націлений на завоювання американського музичного ринку. Тому альбом записувався з прицілом на американські смаки. Але не тільки. Орієнтувалися Slade і на групу Queen, яка незадовго до цього зуміла завоювати популярність у Штатах. Основний композитор групи Slade Джим Лі хотів зробити щось на кшталт «Богемської рапсодії» – із приголомшливими вокальними гармоніями, насиченим звучанням клавіш тощо. Джим запропонував 20-хвилинну феєрію (на цілий бік вінілової платівки), яка називалася б ‘Nobody’s Fool’. Але зупинилися все ж таки на звичайному пісенному форматі. Велика композиція скоротилася до прийнятних 4 хвилин 40 секунд.

Kingdom ComeЦього дня 1988 року виходить дебютний альбом американо-німецького гурту Kingdom Come. Півмільйонне замовлення було отримано ще до виходу цієї платівки. І все завдяки випуску першого синглу із цього альбому. Він називався Get It On і потрапив на верхні рядки американських хіт-парадів. Багато в чому такий успіх забезпечив голос лідера Kingdom Come Ленні Вольфа, який мав надзвичайну схожість із голосом Роберта Планта. Втім, музика альбому також викликала асоціації з творіннями Led Zeppelin. Рок-балада “What Love Can Be” стала візитною карткою групи “Kingdom Сome”.