5 квітня

Alan ClarkЦього дня у 1942 році народився Алан Кларк, провідний вокаліст гурту The Hollies. Його голос у перші роки існування цієї знаменитої команди був чимось на зразок її візитної картки.
Практично у всіх головних хітах Hollies їхнє фірмове триголосся неможливо уявити без голосу Алан Кларка, як неможливо уявити сонячний спектр без одного з кольорів. Але не треба скидати з рахунків і його творчий талант. Знову ж таки втрьох з іншими холлісами – Нешем та Хіксом – він брав участь у творі не менше десятка хітів групи.

Uriah Heep LiveВ 1973 році на території США вийшов перший концертний альбом гурту Uriah Heep, який називався дуже просто Live (у Британії він вийде лише у травні 1973). Це був подвійний альбом, що складається виключно із концертних записів гурту.
Альбом мав стати – ні багато, ні мало – свідченням того, що світ охоплений Хіпстерією (аналогом Бітломанії). Дещо зарозуміле це твердження все-таки підкріплював чудовий матеріал альбому. Особливо розширені версіями найкращих пісень Uriah Heep – July Morning та Gypsy, а також рок-н-рольним попурі, яке було невід’ємним атрибутом усіх концертів гурту початку 1970-х.

Genesis DukeВ образі метафоричного аристократа Герцога, який став героєм альбому Genesis ‘Duke’, було щось від Маленького принца, тільки з точністю до навпаки. Дженезовський Герцог – такий собі старий Маленький Принц, наївний, але допитливий. Герцог – кумедний, але вкрай незграбний дослідник навколишнього світу, якого тягне за собою його цікавість. Втім, більше, ніж філософським ідеям, Genesis приділили увагу розробці нового свого стилю. Новий саунд повинен був увібрати в себе все найкраще від поп-музики, але не на шкоду традиційно щільним і витонченим аранжуванням. Унікальність альбому Duke полягала в тому, що він став одночасно останнім прогресивним альбомом Genesis та їх першою спробою освоїти простір поп-музики. Цього дня у 1980 році гурт Genesis буквально увірвався до британського хіт-пара з альбомом ‘Duke’, який відразу ж посів перше місце.