5 серпня

The Beatles RevolverЦього дня 1966 року вийшов альбом Revolver групи The Beatles. Його назва ніяк не була пов’язана з різновидом багатозарядної вогнепальної зброї ближнього бою, вона означала щось, що постійно змінюється. ‘Revolver’ більше схожий на калейдоскоп, ніж барабан револьвера – настільки він еклектичний. Але це не просто квінтесенція популярної музики середини 60-х, це ще футуристична панорама майбутнього року: на платівці Revolver групи Beatles можна почути зерна чи не всіх наступних напрямків у рок-музиці.

Pink Floyd The Piper At the Gates Of DawnВ 1967 році виходить революційний рок-альбом. Називався він The Piper At the Gates Of Dawn. Це був дебют гурту Pink Floyd. Альбом це сповістив про прихід у рок-музику нових, молодих творчих сил, які не знають жодних меж, шаблонів та кліше.

Сама назва альбому декларувала саме це. Втім, «Волинник біля воріт зорі» – це назва 7 глави казкової повісті «Вітер в вербах» шотландського письменника Кеннета Грема, улюбленої книги лідера гурту Сіда Баррета. Переважна частина музичного матеріалу альбому The Piper At the Gates Of Dawn групи Pink Floyd, як його концепція належали йому, «Шаленому Капелюшнику», Сіду Баррету.