6 лютого

Bob MarleyУ цей день в 1945 народився Боб Марлі, не просто співак і музикант, один найбільших людей XX століття. Народні наспіви корінних жителів Ямайки він перетворив не те щоб на новий музичний напрямок, він створив з цього цілу філософію на основі регі-ритмів. Регі збагатив океан світової музики новими фарбами. І все завдяки особистості Bob Marley, який мав виняткову привабливість і харизму. Своєю творчістю він довів, що для розуміння музики у стилі реггі не обов’язково стає розтаманом. Досить просто відкрити світові, отже, і Богові своє серце.

George HarrisonКістяк майбутньої групи The Beatles був сформований саме цього дня у 1958 році. 14-річний підліток George Harrison приєднався до скіффл-групи The Quarrymen, таким чином завершивши створення кістяка майбутньої найбільшої групи всіх часів та народів. Він був наймолодшим у групі, в якій на той момент, окрім Джона Леннона та Пола Маккартні, грали Ерік Гріффітс, Джон Лоу та Льон Геррі.

The Rolling Stones 2Саме цього дня у 1965 році другий альбом The Rolling Stones посідає перше місце у британському хіт-параді. Назви у альбому не було так само, як у першого їхнього релізу. І так само, як попередній, другий альбом був до краю заповнений кавер-версіями ритм-н-блюзових стандартів. І хоча Джаггер і Річардс написали три сируваті речі, вони не пішли далеко від своїх улюбленців Чака Беррі, Віллі Діксона і Мадді Уотерса. До речі, пісня з репертуару Мадді Уотерса I Can’t Be Satisfied, записана на цій платівці, так запала в душу Джаггера, що він написав її продовження, знамениту I Can’t Get No Satisfaction. Щоправда, банальний блюз про невдале кохання у Джаггера набув рис глобального соціального протесту. Але то вже інша історія.

Byrds Younger Than YesterdayВ 1967 році гурт The Byrds випускає альбом Younger Than Yesterday, четвертий альбом у своїй дискографії. Назва «Молодше, ніж учора» взято зі рядка пісні Боба Ділана My Back Page, яка була включена до альбому. Byrds взагалі відчували до творчості Ділана особливу симпатію. На власних композиціях лежала явна печатка ділановської манери творити пісні.

 

 

Lynyrd Skynyrd Gimme Back My BulletsУ цей день у 1976 році виходить альбом гурту Lynyrd Skynyrd під назвою Gimme Back My Bullets. Спочатку альбом хотіли назвати ‘Ain’t No Dowd About It’ – у назві, що звучить як англійська фраза «Немає жодних сумнівів», – обігравалося прізвище продюсера Тома Дауда, якого музиканти гурту просто обожнювали. Але скромний продюсер не вважав цю ідею гарною, і альбом отримав інший заголовок за піснею «Поверни мені мої кулі», яка і стала основним хітом альбому.