6 вересня

Roger WatersЦього дня у 1943 році на світ з’явився Roger Waters, майбутній головний розгніваний бас-гітарист рок-н-ролу та автор більшості композицій гурту Pink Floyd. Втім, його роздратування виявилося далеко не відразу. Спочатку всі друзі та колеги відзначали в ньому тільки деяку зарозумілість, з якою він ставився до всіх оточуючих. Він не терпів нічого такого, що йшло врозріз із його світоглядом.
Це було результатом його тяжкого дитинства. Але, зрештою, цей його нетерпимий характер виявився у найбільш пронизливих за силою та чесністю творах групи Pink Floyd.

Eric ClaptonЦього дня 1968 року Eric Clapton записав гітарне соло для бітлівської композиції While My Guitar Gently Weeps. Джордж мав великі сумніви з приводу того, що його творіння знайде гідне втілення і чи взагалі увійде до майбутнього «Білого альбому». Він звернувся за допомогою до Еріка Клептона, який погодився допомогти не одразу. Але все ж таки Клептон з’явився в студію Abbey Road і зіграв вступну частину на своїй гітарі Les Paul. Для надання бітлівської автентичності соло Клептона все-таки було пропущено через систему вариспід при остаточному мікшуванні. Але ім’я Клептона на конверті «Білого альбому» все ж таки не було…

T.Rex Electric WarriorЦього дня у 1972 році виходить альбом британського гурту T.Rex під назвою Electric Warrior (Електричний Воїн). Це був уже шостий альбом гурту Марка Болана, але лише другий за назвою T.Rex. До цього його колектив носив довгу і лякаючу назву Tyrannosaurus Rex. Альбом ‘Electric Warrior’ став піком творчого розвитку групи Марка Болана і водночас квінтесенцією глем-року. Марк Болан представив на суд публіки старий добрий рок-н-рол, але пропущений через фільтр вокальної подачі, де превалювала солодка знемога на контрасті з жорстким електричним звуком гітари. Чи це було потуранням смакам невибагливої ​​публіки, яка не прийняла витонченої поезії та манери середньовічного менестреля, яким Марк Болан був зовсім недавно у групі Tyrannosaurus Rex, чи витонченою помстою Електричного Воїна – питання досі залишається відкритим.