Цього дня 1969 року вийшов один із найбільших синглів в історії рок-музики – сингл гурту The Beatles Something. Ця пісня – один із найяскравіших прикладів урок-лірики, яка могла народитися лише в результаті справжнього осяяння. Якість пісні оцінили і самі бітли: вперше за всю історію гурту твір наймолодшого учасника гурту Бітлз було вміщено на перший бік синглу (другого боку удостоїлася ComeTogether).
Очевидно, головні наставники Харрісона по групі Бітлз, Леннон і Маккартні, нарешті, визнали його як рівню самим собі. І на їхню думку не міг не погодитися великий американський співак Френк Сінатра: він назвав ‘Something’ «найкращою піснею про кохання».
В 1972 році виходить один із найбільш основоположних альбомів не тільки для кар’єри гурту Genesis, але й для всього прогресив-року. Він називався Foxtrot. І став першим альбомом гурту Genesis, який потрапив у британський Top 20. Альбом досяг 12 місця, чим довів, що і така досить складна за структурою музика може знаходити відгук у серцях юних любителів музики. Практично всі композиції альбому пронизані саме англійським духом з його глибинним містицизмом і потайною емоційністю. Але і з європейською музичною традицією також простежується зв’язок: в композицію ‘Horizons’ використано тему Першої Сюїти для віолончелі І.С.Баха, яка потім розвивається у самостійну тему в стилі бароко.
У 1973 році цього дня на вершині британського хіт-параду альбом гурту Slade під назвою Sladest, тобто «Найслейдовіший». Назва не випадкова. Платівка складалася практично цілком із синглів групи, що вже пройшли перевірку хіт-парадною м’ясорубкою. Із 14 треків – 5 уже побували на вершині хіт-парадів. Якоюсь мірою ці пісні йшли врозріз із традиційною англійською манірністю – Слейди пишалися своїм пролетарським походженням. Але в них було головне – абсолютна енергія рок-н-ролу, яку мали багато, але відтворити її на записі – могли, схоже, лише обрані. І серед них – гурт Slade.