6 грудня

The Byrds Turn Turn TurnЦього дня в 1965 році гурт The Byrds випускає альбом під назвою Turn! Turn! Turn!. І цей альбом говорив про те, що далеко не всі американські музиканти готові підкоритись британському вторгненню. Звичайно, Byrds не могли не підпасти під вплив Бітлз. Вони ретельно засвоїли уроки своїх британських колег, після чого рушили вперед самі та рушили вперед рок-музику. Важко заперечувати той факт, що саме завдяки The Byrds біг-біт остаточно трансформувався у рок. Особливо це чутно в музиці альбому Turn! Turn! Turn!’. Але найголовніша пісня була складена співаком і композитором Бобом Сігером, який поклав в основу тексту слова з біблійної книги Екклезіаста.

The Rolling Stones Beggars BanquetУ цей день у 1968 році гурт The Rolling Stones випустив один з найкращих своїх альбомів Beggars Banquet (Банкет жебраків). Для більшої переконливості на обкладинці альбому мав красуватися куточок громадського туалету з усіма супутніми елементами та атрибутами цього непривабливого закладу. Керівництво фірми Decca, що випускає, цю паскудність не пропустило. На білу обкладинку помістили напис курсивом – назву гурту та альбому, що нагадувало оформлення бітлівського «Білого альбому». Але й у музичному плані альбом слідував бітлівській ідеї 1968 року – творити вільно, відійти від нав’язливої психоделії, повернутися до рок-н-рольного коріння.

Europe The Final CountdownСаме цього дня в 1986 році британський чарт підкорився шведській довговолосій групі під назвою Europe, точніше її надзвичайному хіту The Final Countdown (Останній відлік). Пам’ятається того ж року, на хвилі перебудови, коли стало можливим показувати по телебаченню західні відеокліпи, цю пісню крутили чи не щодня. Так, що вона стала символом поганого смаку в рок-музиці. А зараз, через багато років і через блокуючі властивості пам’яті, звучить не так вже й погано. Принаймні кумедно.