7 грудня

The Beatles Apple boutiqueУчасники гурту The Beatles піддалися спокусі модою, вирішивши відкрити магазин хіппського одягу. Саме цього дня у 1967 році відкрився The Beatles Apple boutique. Цей магазин проіснував лише 7 місяців. Закриття його супроводжувалося грандіозною роздачею ексклюзивних шмоток абсолютно безкоштовно. Бітли не робили жупела з матеріальних благ та зовнішньої мішури. Все-таки вони тяглися до чогось більшого.

Wings Wild LifeКоли гурт Wings з’явився, його сприйняли як акомпануючий склад дуету Пол і Лінда Маккартні, який був визнаний найкращим дуетом 1971 року. А тим часом гурт Wings Маккартні створював як цілком самостійний колектив, заснований на демократичних засадах. Певною мірою він плекав мрію створити щось на кшталт клону Бітлз, принаймні в бітлівському дусі. Спочатку навіть кількість музикантів була такою самою – 4. Квартет Wings цього дня в 1971 році випустив цікавий альбом під назвою Wild Life. Альбом звучав легко і вільно, але не надто переконливо для серйозних критиків, які чекали від серйозного музиканта Пола Маккартні вагомішого продукту. Але для Пола альбом Wild Life став чимось на зразок пробної кулі, яка відносилася навіть не до групи Wings, а до самого Полу, якому існування поза гуртом здавалося просто неприродним.

Electric Light Orchestra On The Third DayЦього дня у 1973 році виходить альбом On The Third Day гурту Electric Light Orchestra. Лідером гурту тоді вже став Джефф Лінн. Але він не відразу відійшов від генеральної лінії, яку задав групі напарник, що відійшов від справ, Рой Вуд. І в цьому альбомі Лінн досяг навіть більш переконливого прогресив-рокового звучання, ніж у перших альбомах гурту. Група зазнала тоді досить важливих змін у складі (зокрема в Electric Light Orchestra на скрипці став грати найавтентичніший член команди – Мік Камінскі). Грандіозність звучання досягнута багаторазовим накладенням партій струнних інструментів під час запису. Гітарні партії у композиціях “Ma-Ma-Ma Belle” та “Dreaming of 4000” виконав запрошений музикант Марк Болан!