8 травня

Цього дня у 1965 році у лондонському готелі Савой автор-виконавець Bob Dylan презентує проморолик своєї нової пісні Subterranean Homesick Blues. Сама пісня несла в собі неабиякий заряд свіжої рок-н-рольної думки. Так само новаторським був і мініфільм, знятий з урахуванням пісні. У ньому було закладено нові принципи візуального відображення музики. Режисер Пеннебейкер за сприяння самого Боба Ділана, а також відомих діячів мас-культу Аллена Гінсберга та Боба Ньювірта створив нову форму, яка передбачила появу формату відеокліпів.

Саме в цей день у 1969 році John Lennon, George Harrison та Ringo Starr підписали контракт із новим менеджером групи The Beatles Allen Klein. Четвертий учасник монолітної Четвірки, Paul McCartney, відмовився поставити свій підпис. Воно й зрозуміло, у нього була своя кандидатура – ​​брат дружини, представник найвідомішої адвокатської контори Істменів. Всі ці виробничі чвари супроводжувалися справжнім скандалом, який важко було очікувати від людей, які несли світ і любов. Але навряд чи саме він спричинив розвал групи. Швидше він був не причиною, а наслідком. Тим не менш, вони ще мали знову зібратися разом у студії для запису свого останнього альбому. І мало того, на полиці лежав практично готовий альбом Get Back. Його треба було тільки «довести до розуму» і випустити, як не дивно, рівно через рік, 8 травня 1970 року.

The Beatles Let It Be 50

У цей же день в 1970 виходить альбом групи The Beatles, названий Let It Be. Хронологічно це був останній офіційний альбом гурту, але фактично він був записаний раніше, ніж Abbey Road, ще на початку 1969 року. Доопрацюванням матеріалу понад рік займався модний продюсер Філ Спектор.

До того ж він виявив ініціативу та прикрасив деякі пісні звучанням жіночого хору та симфонічного оркестру, тим самим поховавши початкову бітлівську ідею записати «живий», практично концертний альбом, який відроджував би дух раннього рок-н-ролу. Маккартні був особливо незадоволений тим, що Спектор зробив з його композицією The Long And Winding Road.

John Sebastian Lovin Spoonful

Цього дня 1976 року колишній лідер гурту Lovin Spoonful John Sebastian після тривалого періоду затишшя знову з’являється в американському хіт-параді із синглом Welcome Back. Після того, як у 1968 році він залишив Lovin Spoonful, популярність серед американських хіпі дозволяла йому поодинці з однією гітарою і губною гармонікою бути із захопленням прийнятим на всіх рок-фестивалях. Він підіграв на гармоніці гурту The Doors (у пісні Roadhouse Blues), Кросбі, Стілзу, Нешу та Янгу на альбомі Déjà vu. Його життя нагадувало поневіряння середньовічного пілігриму, обласканого увагою друзів, шанувальників та благодійників. Але його власною суттєвою роботою стала ця композиція – лейтмотив телевізійного шоу ‘Welcome Back Kotter’.