8 червня

Цього дня в 1947 році на світ з’явився Майкл Фредерік Бокс, або просто Mick Box, одна з найзнакових і основоположних постатей британського хард-року. Батько-засновник гурту Uriah Heep, який у якийсь момент претендував на те, щоб досягти слави, порівнянної з популярністю Led Zeppelin та Deep Purple. Але саме ця група та її беззмінний ідейний лідер, який очолює її вже понад 40 років, привнесли в хард-рок необхідну складову вишуканості та мелодійності, яка зблизила його з арт-роком. Мік Бокс і досі залишається знаковою фігурою, особливо на сцені. Його гітара та особливі паси рукою під час соло стали невід’ємною частиною історії класичного року.

Стан перманентного хіппійського розслаблення особливо чітко передано в композиції A Whiter Shade Of Pale групи Procol Harum. Це був перший сингл гурту, який цього дня 1967 року підкорив вершину британського хіт-параду і залишався там протягом 6 тижнів. Ця композиція була названа у 2004 році найбільш виконуваним записом за останні 70 років. Відомо понад 900 кавер-версій цієї пісні! І все через чарівну мелодію, яку музично ерудований автор музики Гері Брукер запозичили у Баха. Автор тексту Кіт Рід теж постарався написати гідний текст, сповнений алюзій та таємних смислів.

Цього дня у 1979 році виходить альбом гурту Wings під назвою Back To The Egg. Маккартні вирішив повернутися до коріння, тобто до кореневого рок-н-ролу. Але все ж таки на новому рівні. На той час юні панк-рокери заповнили всі теле- та радіо-канали. Підлозі здалося цікавим спробувати записати щось альтернативне по відношенню до модних трендів.
Але різносторонній музичний талант Маккартні не дозволив йому зосередитись на чомусь одному. Тому в нього вийшло різношерстне зібрання симпатичних треків з неприродною стилізованою спонтанністю і вологістю 50-х років. Альбом було прийнято вкрай холодно. Навіть не дивлячись на грандіозну композицію Rockestra Theme, для запису якої Пол зібрав чи не весь колір тодішнього класичного року, включаючи великого і шаленого ударника Led Zeppelin Джона «Бонзо» Бонема.