8 червня

MickЦього дня в 1947 році на світ з’явився Майкл Фредерік Бокс, або просто Mick Box, одна з найзнакових і основоположних постатей британського хард-року. Батько-засновник гурту Uriah Heep, який у якийсь момент претендував на те, щоб досягти слави, порівнянної з популярністю Led Zeppelin та Deep Purple. Але саме ця група та її беззмінний ідейний лідер, який очолює її вже понад 40 років, привнесли в хард-рок необхідну складову вишуканості та мелодійності, яка зблизила його з арт-роком. Мік Бокс і досі залишається знаковою фігурою, особливо на сцені. Його гітара та особливі паси рукою під час соло стали невід’ємною частиною історії класичного року.

Procol Harum Whiter Shade Of PaleСтан перманентного хіппійського розслаблення особливо чітко передано в композиції A Whiter Shade Of Pale групи Procol Harum. Це був перший сингл гурту, який цього дня 1967 року підкорив вершину британського хіт-параду і залишався там протягом 6 тижнів. Ця композиція була названа у 2004 році найбільш виконуваним записом за останні 70 років. Відомо понад 900 кавер-версій цієї пісні! І все через чарівну мелодію, яку музично ерудований автор музики Гері Брукер запозичили у Баха. Автор тексту Кіт Рід теж постарався написати гідний текст, сповнений алюзій та таємних смислів.

Wings Back To The EggЦього дня у 1979 році виходить альбом гурту Wings під назвою Back To The Egg. Маккартні вирішив повернутися до коріння, тобто до кореневого рок-н-ролу. Але все ж таки на новому рівні. На той час юні панк-рокери заповнили всі теле- та радіо-канали. Підлозі здалося цікавим спробувати записати щось альтернативне по відношенню до модних трендів.
Але різносторонній музичний талант Маккартні не дозволив йому зосередитись на чомусь одному. Тому в нього вийшло різношерстне зібрання симпатичних треків з неприродною стилізованою спонтанністю і вологістю 50-х років. Альбом було прийнято вкрай холодно. Навіть не дивлячись на грандіозну композицію Rockestra Theme, для запису якої Пол зібрав чи не весь колір тодішнього класичного року, включаючи великого і шаленого ударника Led Zeppelin Джона «Бонзо» Бонема.