8 листопада

Цього дня у 1971 році вийшов четвертий альбом гурту Led Zeppelin. У колах рок-фенів його прийнято називати або «Рунічним альбомом», або «Чотири символи», а то й Zoso (по одному із знаків, поміщених на вкладці платівки). Учасники гурту зникли за стилізованими язичницькими символами, які самі собі й придумали. Четвертий Цепелін став еталоном хард-року, що містив ще й апофеоз цього музичного напряму – епічну баладу Stairway To Heaven.

Цього дня у 1974 році виходить альбом гурту Queen під назвою Sheer Heart Attack. Група визначилася зі своїм унікальним стилем і знайшла свою формулу успіху, в якій рок-н-рольні пульсації, накладені на феєрію кабаре, були лише видимою частиною айсберга. Ефект колективного натхнення надав саунду Queen яскравості та рельєфності. Альбом був сповнений карколомних рок-бойовиків, заряджених неповторною квінівською енергетикою. Головним хітом альбому ‘Sheer Heart Attack’ стала пісня Killer Queen.

У цей день у 1980 році виходить альбом гурту The Alan Parsons Project, який отримав назву The Turn Of A Friendly Card. П’ятий альбом у дискографії команди так само, як і попередні її роботи, мав тематичну спрямованість. Цього разу весь свій музичний запал і поетичний жар Алан Парсонс та Ерік Вулфсон звернули до такої важливої галузі людської діяльності (точніше, бездіяльності), як азартні ігри. Зміст альбому підкреслено обкладинкою у вигляді стилізованої під церковний вітраж гральної карти із зображенням бубнового короля, що також наводить на думку про зведення азарту до рангу релігії. Майже пряма алюзія зі старозавітним «золотим тільцем».