8 грудня

Jim MorrisonЦього дня 1943 року на світ з’явився Jim Morrison. Йому судилося стати головним «проклятим поетом» року і повною мірою звалити на свої не надто сильні плечі всі тяготи, які пов’язані з цим сумнівним почесним званням аж до передчасної смерті в паризькій ванній кімнаті. Але Моррісон був генієм, а генії свій шлях не обирають. Тож створення гурту The Doors було зумовлене Небесами. Вся творчість цього колективу ґрунтувалася на поезії, голосі та самій особистості Джима Моррісона, вплив якої на кожне нове покоління відчувається досі.

The Rolling Stones Their Satanic Majesty RequestЦього дня в 1967 році гурт The Rolling Stones випускає альбом Their Satanic Majesty Request – «Їх сатанинську величність просять». У цій назві простежується натяк на напис на одній зі сторінок британського паспорта «Її Британської Величності Секретар просить і вимагає від кожного, кого це стосується, забезпечувати цьому передавцю безперешкодний проїзд… і т.д.». «Британську Величність» замінили на «Сатанинську» – і ось вам цілком розважливий епатаж. Але й у музичному плані Роллінги постаралися: їм хотілося переплюнути самих Бітлів, через що їхня музика зазвучала химерно та психоделічно. Цікаво, що двоє з бітлів, Леннон і Маккартні, взяли участь у записі композиції Роллінг Стоунз ‘Sing This All Together’ (своєрідної відповіді бітлівської ‘All You Need Is Love’).

Motorhead On ParoleЦього дня у 1979 році вийшов альбом On Parole групи Motorhead. І хоча це був дебютний альбом цієї команди, записаний ще в 1975 році, вийшов він лише через 4 роки, коли групі вдалося подолати всі перешкоди і досягти популярності. ‘On Parole’ – єдиний альбом Motorhead, записаний початковим складом групи: Леммі – вокаліст-басист, Ларрі Уолліс – гітарист-вокаліст і Лукас Фокс – барабанщик. До речі, продюсувати альбом мав іменитий рок-н-рольщик Дейв Едмундс. Але він відмовився від співпраці під час сесій звукозапису, очевидно, через неконтрольовану поведінку музикантів.

John Winston Ono LennonЧорний день в історії року. О 22-й годині 50 хвилин за Нью-Йоркським часом біля входу в старовинний особняк під назвою Дакота п’ятьма пострілами в спину було вбито творця групи The Beatles, голос цілого покоління – John Lennon. Ця подія розділила історію рок-музики на дві нерівні частини. З одного боку розквіт музичної думки та прекраснодушність 60-х разом із неймовірною звуковою палітрою 70-х. З іншого, натужні веселощі синті-попа 80-х, зневіра та розчарованість 90-х, аж до наших днів. 8 грудня 1980 року надії на те, що рок-музика здатна змінити світ, були остаточно знищені п’ятьма пострілами.