9 лютого

The Beatles 1959На початку 60-х у Ліверпулі таких клубів було більше, ніж бібліотек. І одним із таких був клуб Печера (Cavern Club), що відкрився 16 січня 1957 року. Взагалі спочатку це був джазовий клуб, оскільки його господар Алан Сітнер схилявся перед джазом у його паризькому варіанті. Але в 1959 році у клубу став новий, набагато демократичніший господар Рей Макфолл, він став допускати на сцену блюзові команди та біт-групи. Так цього дня 1961 року в «Каверн-клубі» вперше виступив гурт The Beatles. Треба сказати, що для Джона Леннона це була не перша поява на сцені клубу – він уже виступав тут, будучи лідером скіффл-групи The Quarrymen у січні 1957 року. Але для решти бітлів – це був дебют на сцені клубу, якому судилося увійти в історію рок-н-ролу як самий легендарний заклад такого роду. До речі, Бітлз щойно повернулися з Німеччини. Вони там мало того, що набули професійного досвіду, вони ще й виглядати стали по-іншому – стали наслідувати німецьких екзистенціалістів (переважно в зачісках). На афіші значилося: гурт Бітлз – щойно з Гамбурга. Так що багато хто думав, що Бітлз – це німці!

Wings Paul McCartneyУ цей день у 1972 році новостворений гурт Пола Маккартні під назвою Wings (Крила) починає свій університетський тур і дає свій перший концерт. Відбувається це у коледжі міста Ноттінгем. Група була нова, але Paul McCartney не бажав анонсувати її виступи. Він взагалі хотів би обійтися без жодної рекламної помпи. Wings мали заробити авторитет власним горбом. Як Бітлз на самому початку свого шляху. Просто фургон під’їжджав до адміністративної будівлі університетського кампусу. Роуд-менеджер заходив і питав: “Чи не хочете, щоб у вас увечері зіграв Пол Маккартні?” Якщо так, то вивішувалися афіші, збиралися студенти і починався концерт. Деякі, щоправда, відмовляли. Думали, що це розіграш: світова рок-зірка, а квиток на концерт коштує лише 50 пенсів. Так не може бути! Але більшість концертів все ж таки відбулися, навіть не дивлячись на те, що клавішниця групи Wings, Лінда Маккартні іноді забувала акорди. Але їй тут же на допомогу приходив музично обдарований чоловік!

The Who 1974Цього дня у 1974 році гурт The Who розпочинає європейське турне з програмою з альбому Quadrophenia, який вийшов у жовтні 1973 року.
Перший концерт пройшов у залі Паризький Павіліон. Рок-опера про молодіжний неформальний рух лондонських модів була значно скорочена: замість 17 композицій на концерті виповнювалося лише 9.
У тому числі і композиція “Sea And Sand”.

10ССВ 1975 році група 10сс укладає контракт зі звукозаписною компанією Mercury Records, яка зобов’язалася виплатити групі 1 млн. доларів. Сталося це відразу ж після того, як господарі фірми почули лише одну пісню, яка передбачалася для майбутнього альбому гурту. Називалася пісня I’m Not In Love. Група до цього мала контракт із Джонатаном Кінгом та його лейблом UK Records. Але порозуміння на той час кудись зникло. Знаючи, що голландська компанія Philips, що володіє брендом Mercury у Британії, зацікавлена ​​у 10сс, Ерік Стюарт зателефонував до головної контори та запросив відповідальних осіб на прослуховування робіт гурту. Як він згадував пізніше: вони прийшли, послухали I’m Not In Love і просто отетеріли: «Це шедевр! Скільки грошей ви хочете? Якому контракту віддаєте перевагу? Висувайте будь-які вимоги, ми підпишемо все». Оскільки робота над альбомом була майже завершена, він вийшов лише за кілька тижнів. Платівка отримала наву The Original Soundtrack і стала найкращою роботою гурту 10cc.