9 травня

Billy Joel

Цього дня у 1949 році народився Billy Joel, американський співак, піаніст та композитор. Він став свого роду американською відповіддю англійському співаючому піаністу Елтону Джону. Вже в чотири роки маленький Біллі потягнувся до клавіш фортепіано, що було розцінено його батьками цілком однозначно: дитину треба навчати класичної музиці.
І Біллі отримав серйозну музичну освіту, а разом із нею і безцінні знання основ композиції. Це допомогло йому надалі у творі простих та зворушливих рок- та поп-мелодій. Ці пісні наприкінці 70-х забезпечили Біллі Джоелу всесвітню популярність.

Guess Who American Woman

Символом Америки є статуя свободи. Саме до нього, точніше до неї, звертається ліричний герой пісні American Woman гурту Guess Who. Цього дня у 1970 році сингл із цією піснею підкорює вершину американських чартів. І це при тому, що сенс пісні є досить неприємним для американських громадян жіночої статі. Американка, тримайся від мене подалі! Не стукайся біля моїх дверей, Я не хочу бачити твою фізіономію ніколи». Дехто, включаючи дружину президента Ніксона, вважав ‘American Woman’ випадом проти Сполучених Штатів. А оскільки учасники гурту Guess Who були родом із Канади, то їм довелося зазнати тиску з боку американських ура-патріотів.