9 липня

Bon ScottЦього дня у 1946 році народився Bon Scott, вокаліст гурту AC/DC. Його енергійний вокал привніс до обтяженого рок-н-ролу цих австралійських хуліганів необхідну складову. Бон Скотт, його голос, його простецький імідж і природна чарівність стали найважливішою умовою популярності групи спочатку. Особливо на безкрайніх австралійських теренах. Пролетар рок-н-ролу Бон Скотт пройшов сувору школу життя. Але тільки в рок-групі він почував себе у своїй тарілці.

Цього дня у 1964 році на першому місці у Британії сингл гурту Animals House of the Rising Sun. У цій старовинній народній баладі співалося зовсім не про міфічний і прекрасний будинок, де справджуються мрії. Так називалася новоорлеанська жіноча в’язниця. Якось цю пісню заспівав Боб Ділан. Вокаліст Animals, Ерік Бердон, великий шанувальник американського барда, уважно слухав усе, що співав Ділан. Уважно прослухавши цю блюзову баладу, він оцінив її хітовий потенціал. Потрібно було тільки надати пісні електричного аранжування і скоротити його до п’яти куплетів.

Deep Purple FireballВ 1971 році в Британії виходить альбом гурту Deep Purple, озаглавлений Fireball (Комета, Болід). Deep Purple цього разу як “Болід” увірвалася на вершину британського хіт-параду. Тоді, на початку 70-х, Deep Purple внесли до хард-рокового напряму своєрідність ансамблевого звучання, в якому важлива не злагодженість акомпануючого складу, а гармонія, що виникає при грі віртуозів-солістів.

Звідси й загальна атмосфера альбому – деякої піднесеної напруженості, яку забезпечувала тоді ще здорова виконавська конкуренція музикантів гурту Deep Purple.