9 вересня

Цього дня 1971 року виходить сольний альбом John Lennon, який отримав назву Imagine. У своїй роботі Леннон зробив спробу створити картину майбутнього людського суспільства, без воєн, придушення, насильства, коли настане загальне братерство людей.

Цей альбом вважається не лише найкращим у дискографії Джона, не лише найкращим серед сольних альбомів екс-бітлів, а й взагалі одним із найвидатніших рок-альбомів. Леннон у той період – після лікування у психотерапевта доктора Янова – відчував надзвичайний творчий підйом. Велика пісня альбому, ‘Imagine’, переступила свій первісний статус поп-шлягера, ставши чимось на кшталт стисненого філософсько-утопічного вчення, що складається з трьох куплетів та приспіву.

Цього дня у 1972 році на першому місці у британському хіт-параді сингл гурту Slade Mama Weer All Crazee Now. У цій пісні безапеляційно завалялося, що «ми всі збожеволіли». Звісно, це було певним кокетством. Самі музиканти гурту Слейд себе божевільними не вважали. Але свою публіку цілком могли довести до дикого божевілля. Пісня ‘Mama Weer All Crazee Now‘ була написана гарячими слідами одного з виступів гурту Slade, коли збожеволілий натовп ледь не розніс концертний зал під впливом звукових вібрацій.

В 1978 році вийшов альбом гурту Blondie під назвою Parallel Lines. Найуспішніший витвір гурту, цей альбом ознаменував собою відмову Blondie від радикального новохвильового звуку та перехід до формату поп-альбому, нашпигованого хітами під саму зав’язку. Відповідальним за цю несподівану зміну напряму був продюсер Майк Чепмен. Він виявив у музиці групи Blondie чудовий ґрунт для поєднання характерного для панку запеклого натиску та чарівної мелодійності, закладеної в самому голосі вокалістка групи Blondie Деббі Харрі. До речі, вона спочатку із сумнівом поставилася до пропозиції менеджерів запросити як продюсера Майка Чепмена. Оскільки, на її думку, її гурт відображав дух Нью-Йорка, а Чепмен – дух Лос-Анджелеса. Але сумніви у Деббі відпали після того, як Майк записав дископодібну композицію “Heart of Glass”.

Цього дня у 1981 році виходить альбом гурту Smokie під назвою Solid Ground. На відміну від попереднього альбому The Other Side of the Road, записаного на іншому краю землі – в Австралії, цей альбом записувався в Ірландії, в Дубліні. Але так само, як і попередній, ніс у собі відбиток рок-н-рольних настроїв, які охопили команду після того, як вони розлучилися з хіт-мейкерським дуетом Чинном і Чемпемом. Smokie віддали данину своїй рок-н-рольній юності. Саунд не такий ніжний, як раніше, але він зберіг усі їхні фірмові вокальні гармонії.