10 березня

Цього дня у 1972 році виходить альбом гурту Deep Purple під назвою Machine Head. Він миттєво став не лише бестселером, а й класикою. Таких альбомів – із граничною концентрацією напруження та драйву – в історії рок-музики можна перерахувати на пальцях.
Deep Purple включили в альбом ту саму композицію, яка стала їхньою візитною карткою – Smoke On The Water. Хоча спочатку вони не надали їй особливого значення. Ставку вони робили на пісню Never Before з її фанковим вступом і центральним рифом, що нагадує бітловські творіння. Never Before стала першим синглом на лейблі Purple Records, власному лейблі групи Deep Purple.

У цей же день у 1972 році гурт Jethro Tull випускає свій п’ятий студійний альбом, концептуальний Thick As A Brick.
“Тупа як цегла” – альбом-виклик, свого роду містифікація. Ієн Андерсон вирішив відточити своє почуття гумору на нещасних критиках. Звичайно, у музичних формах. Критики втомлювали і дратували його своїм захопленням з приводу неординарності прогресив-рокового звучання гурту Jethro Tull.
Він просто складав і записував музику, що звучить у його голові, зовсім не орієнтуючись на чиїсь смаки. Але Thick As A Brick відповідав на запити високолобих критиків: він складався з однієї розгорнутої на обидві сторони вінілової платівки композиції. Звісно, ​​альбом Thick As A Brick – це пародія на прогресив-рок. Але з категорії таких пародій, які кращі за оригінал.