10 серпня

Ian AndersonЦього дня відзначає свій день народження Ian Anderson, засновник та беззмінний лідер гурту Jethro Tull. Він народився 1947 року. Ієн Андерсон не втомлюється вражати різноманітністю своїх музичних знахідок, фантастичним сплетенням музичних стилів і неповторною, ні на що не схожою енергетикою. Тільки Андерсону могло спасти на думку назвати групу, яка має виконувати надпрогресивний арт-рок ім’ям середньовічного агронома, винахідника плуга-сівалки. І тільки Андерсон міг реально оцінити свої можливості як гітариста після того, як побачив виступ Еріка Клептона. Він відставив гітару убік і взявся за флейту. Його фірмова стійка на одній нозі під час виконання соло стала одним із головних візуальних символів рок-культури.

В 1972 році сингл Layla вперше з’явилася в хіт-параді Великобританії. Початковою її позицією було 25 місце. Виконувала її група Derek & The Dominos, у складі якої виступав Eric Clapton. Ця пісня мала романтичну передісторію: Ерік Клептон був шалено закоханий в дружину свого кращого друга, Джорджа Харрісона. Патті Харрісон стала для нього тим, чим була для Меджнуна, героя поеми Нізамі, Лейла. Свої сумні почуття Ерік Клептон вилив у пісні Лейла.

Bryan Adams RecklessЦього дня 1985 року в американському хіт-параді з’явився альбом Bryan Adams під назвою Reckless, його перший альбом «номер один». Це був найуспішніший альбом канадського співака та гітариста. На той час Браян вже досяг того піку свого творчого розквіту, який вже більше ніколи не буде йому доступним. Його хриплуватий голос, що нагадував молодого Рода Стюарта, підкорював серця слухачок найрізноманітнішого віку. А талант складати хіти, рок-н-рольний драйв та сценічний образ “міцного хлопця з сусідньої вулиці” зробили Брайана Адамса бажаним гостем на MTV.