11 квітня

Гурт Creedence Clearwater Revival цього дня в 1972 році випустив свій останній студійний альбом Mardi Gras. Альбом мав стати лебединою піснею гурту. Але не став.
Для Creedence, групи, яка протягом останніх чотирьох років зводила з розуму Америку та Європи, це був повний провал. ‘Mardi Gras’ записувався у форматі тріо, оскільки Том Фогерті раніше покинув гурт. Кожен із музикантів надав власний матеріал, і сам же його заспівав. Результат виявився легко передбачуваним: поруч із піснями основного автора гурту, Джона Фогерті, пісні двох інших музикантів виглядали дуже блідо. Найменша кар’єра Creedence вже не мала сенсу.

У цей день 1981 гурт Whitesnake випускає один з найуспішніших альбомів, який називався Come An’ Get It. Альбом впевнено досяг другого місця у британському хіт-параді. Ніхто з колишніх учасників гурту Deep Purple, який активно виступав на рок-сцені, такими успіхами похвалитися не міг. А Каверайл зміг! Можливо, частково тому, що на той момент його група була справжньою філією Deep Purple – разом із Кавердайлом у групі брали участь Ієн Пейс та Джон Лорд. Щоправда, і Пейс, і Лорд вважали свою роботу у цій команді дещо вимушеною. Але якщо Пейсі відпрацьовував свої барабанний партії на 100%, як завжди – ударно у всіх сенсах, то Лорд поводився як найманий музикант, так що його внесок у музичну тканину альбому виявився мінімальним. Якщо не брати до уваги трек ‘Wine, Women An’ Song’, в якому він значиться як один з авторів, але то був швидше спільний дуже відв’язний джем, колективна творчість усіх музикантів. Цей же трек став свого роду гімном гурту Whitsnake, у якому лідер гурту, Девід Кавердйл висловив його (та й своє!) творче кредо: ‘Вино, жінки та пісня’. Музика Whitesnake нагадувала викид адреналіну навпіл із підлітковою гіперсексуальністю. Але Кавердайл чітко знав, що він робить і гнув свою лінію, потураючи смакам молоді, яка завжди тяглася до заборонених плодів. Тому на обкладинці альбому зображена змія, що сидить усередині яблука – вказівка, на те, що біблійний сюжет про спокусу Адама та Єви завжди залишається актуальним.