11 квітня

Creedence Clearwater Revival Mardi GrasГурт Creedence Clearwater Revival цього дня в 1972 році випустив свій останній студійний альбом Mardi Gras. Альбом мав стати лебединою піснею гурту. Але не став.
Для Creedence, групи, яка протягом останніх чотирьох років зводила з розуму Америку та Європи, це був повний провал. ‘Mardi Gras’ записувався у форматі тріо, оскільки Том Фогерті раніше покинув гурт. Кожен із музикантів надав власний матеріал, і сам же його заспівав. Результат виявився легко передбачуваним: поруч із піснями основного автора гурту, Джона Фогерті, пісні двох інших музикантів виглядали дуже блідо. Найменша кар’єра Creedence вже не мала сенсу.

Whitesnake Come An Get ItУ цей день 1981 гурт Whitesnake випускає один з найуспішніших альбомів, який називався Come An’ Get It. Альбом впевнено досяг другого місця у британському хіт-параді. Ніхто з колишніх учасників гурту Deep Purple, який активно виступав на рок-сцені, такими успіхами похвалитися не міг. А Каверайл зміг! Можливо, частково тому, що на той момент його група була справжньою філією Deep Purple – разом із Кавердайлом у групі брали участь Ієн Пейс та Джон Лорд. Щоправда, і Пейс, і Лорд вважали свою роботу у цій команді дещо вимушеною. Але якщо Пейсі відпрацьовував свої барабанний партії на 100%, як завжди – ударно у всіх сенсах, то Лорд поводився як найманий музикант, так що його внесок у музичну тканину альбому виявився мінімальним. Якщо не брати до уваги трек ‘Wine, Women An’ Song’, в якому він значиться як один з авторів, але то був швидше спільний дуже відв’язний джем, колективна творчість усіх музикантів. Цей же трек став свого роду гімном гурту Whitsnake, у якому лідер гурту, Девід Кавердйл висловив його (та й своє!) творче кредо: ‘Вино, жінки та пісня’. Музика Whitesnake нагадувала викид адреналіну навпіл із підлітковою гіперсексуальністю. Але Кавердайл чітко знав, що він робить і гнув свою лінію, потураючи смакам молоді, яка завжди тяглася до заборонених плодів. Тому на обкладинці альбому зображена змія, що сидить усередині яблука – вказівка, на те, що біблійний сюжет про спокусу Адама та Єви завжди залишається актуальним.