11 травня

Eric Burdon

Цього дня 1941 року народився найбільший співак білого блюзу Eric Burdon. Дитинство його пройшло в скромній, що ледве зводить кінці з кінцями пролетарської сім’ї у передмісті Ньюкасла. Перед тим, як вступити до коледжу мистецтв, Ерік і в шахті попрацював, і робітником на суднобудівній верфі.
Моряк-сусід привозив з-за океану американські ритм-н-блюзові платівки. Ця музика захопила уяву молодого Еріка. Він їй просто марив. Залишалося познайомитись із братами за духом. І це сталося у 1962 році, коли Ерік Бердон став першим та єдиним вокалістом гурту The Animals.

The Beatles Please Please Me

В 1963 році в цей день дебютний альбом The Beatles під назвою Please Please Me злітає на перше місце у британських чартах. Він залишався там протягом 30 тижнів, став затяжним хіт-парадним довгожителем номер «1» з усіх бітлівських альбомів. Дивно, але факт: посунути альбом Please Please Me з першого місця змогли самі Бітли. Альбом With The Beatles зробив це у грудні того ж 1963 року.

Led Zeppelin Elvis Presley

Цього дня у 1974 році учасники гурту Led Zeppelin відвідали шоу Елвіса Преслі у Лос-Анжелесі. Вони всі як один із раннього віку були відданими шанувальниками короля рок-н-ролу. Цепеліни просто мріяли зустрітися зі своїм кумиром. І ця зустріч відбулася, навіть не дивлячись на те, що Елвіса майбутнє знайомство з англійськими рок-зірками не дуже тішило. Справа в тому, що на той момент, Led Zeppelin заробляли більше за самого Елвіса. На концерті він гірко пожартував, в тому дусі, що раз у залі присутні такі величини, як Led Zeppelin, то його групі потрібно намагатися щосили. Проте, після виступу, квартет був запрошений у гримерку короля, як звичайні фанати. Розрядив напружену обстановку Роберт Плант: він заспівав, наслідуючи Елвісу, ‘Love me like a fool’. Королю сподобалося і він набув другого голосу. В результаті зустріч пройшла у теплій та дружній обстановці. І Елвіс навіть автографи взяв у гурту, нібито для своєї шестирічної доньки Лайзи-Марії.

Цього дня у 2003 році Paul McCartney став першим рок-музикантом, який удостоївся честі виступити на легендарній арені римського Колізею. На концерті були присутні лише 400 глядачів, які купили квитки на спеціальному аукціоні.
Екс-бітл виступив з акустичним сетом (щоб не пошкодити древнє каміння звуковими вібраціями). Тим не менше, кому ще з сучасних артистів випала удача повторити подвиги гладіаторів, скоєні на тій же арені 2 тисячі років тому, але не за допомогою меча та тризубця, а лише – гітарою та голосом.