12 лютого

Цього дня у 1939 році народився засновник гурту The Doors Рей Манзарек. Надзвичайно музично обдарована людина.
Саме йому світ завдячує тим, що нікому невідомий поет Джим Моррісон заспівав і став виразником дум і сподівань кількох поколінь молоді. Але заслуги Манзарека не обмежуються лише музикою гурту The Doors. Його тривала кар’єра налічує понад десять платівок як з іншими виконавцями, так і соло.
Зокрема, Манзареку належить одне з своєрідних обробок твору Карла Орфа «Карміна Бурана», записана 1983 року. На жаль, у травні 2013 року Рей Манзарек покинув наш тлінний світ.

У цей день у 1972 році виходить альбом гурту The Allman Brothers Band, який отримав назву Eat A Peach (З’їж персик).
Альбом був прямим продовженням проривного альбому групи 1971 року Live At Fillmore East і містив деякі треки, які не помістилися на тому альбомі. Решта плітівки була записана в студії, і цей матеріал закріплював за групою Allman Brothers Band репутацію найінноваційнішої групи південного року.
На жаль, альбом Eat A Peach став останньою роботою гурту, в якій взяв участь її лідер та засновник, Дуейн Оллмен – він загинув 29 жовтня 1971 року, ще за три місяці до виходу альбому.

В 1977 році виходить альбом гурту The Kinks, який отримав назву Sleepwalker (Лунатик). Це був уже 15 студійний альбом у дискографії цієї славної команди. І ця робота ознаменувала відхід гурту Kinks від концептуальних за формою альбомів та повернення до більш прямолінійних та зрозумілих рок-пісень. Критики поспішили навісити на саунд альбому ярлик «арена-рок», оскільки в аранжуваннях Рей Девіс співтовариші активно використовували духову секцію. Але після виходу альбому Sleepwalker Kinks більше ніколи не використовували звучання духових інструментів.