12 березня

The Velvet Underground The Velvet Underground NicoЦього дня у 1967 році вийшов дебютний альбом гурту The Velvet Underground. Він називався просто The Velvet Underground & Nico, оскільки був записаний за участю співачкою німецького походження Ніко. Це один із основоположних творів рок-музики, що вплинув на розвиток альтернативного року. Альбом отримав скандальну популярність не лише завдяки новаторським музичним знахідкам гурту, але через похмурий, провокаційний характер текстів лідера гурту Лу Ріда, абсолютно нетипових для музики 1960-х.

Paul Mccartney Linda MccartneyБатько Лінди Істмен також мав слов’янське коріння, його справжнє ім’я Леопольд Вайль Епштейн. Можливо, генетична схильність до подолання різних негараздів і перешкод, дозволила Лінді, дівчині з дуже забезпеченої сім’ї, пройти непростий шлях від хіпушки-фотографа, яка дуже любила рок-музику та знімала безліч найрізноманітніших рок-артистів, до дружини знаменитого бітла на ім’я Пол Маккартні. Цього дня у 1969 році Пол та Лінда стали чоловіком та дружиною.

Bee Gees OdessaУ цей день у 1970 році гурт Bee Gees випускає свій епохальний альбом Odessa. Це був амбітний проект, свого роду біджізовський “Сержант Пеппер”. І не лише через грандіозність звучання багатошарових аранжувань з використанням симфонічного оркестру. Bee Gees постаралися уявити своє філософське осмислення картини людського світу через призму катастрофи. В даному випадку йшлося про аварію корабля. І хоча назву альбом отримав на честь міста на березі Чорного моря, спочатку він мав називатися – An American Opera (Американська Опера).

R.E.M. Out Of TimeВ 1991 році виходить альбом гурту R.E.M. під назвою Out Of Time (Поза часом). Це сьомий студійний альбом американських рок-альтернативників. Завдяки йому гурт R.E.M. стала вважатися не просто культовою американською групою, а представником рок-мейнстриму. Альбом очолив чарти з обох боків Атлантики та був проданий у кількості чотирьох з половиною мільйонів копій у США та понад 18 мільйонів копій по всьому світу. Він отримав три премії Греммі в 1992 році: одну в номінації «Найкращий альтернативний альбом» та дві за сингл «Losing My Religion».