12 квітня


Вокал Білла Хейлі з великою натяжкою можна віднести до тенору, але, звичайно, не в оперній традиції. Пісні, яку Хейлі та його колектив записали цього дня в 1954 році, судилося стати гімном музичного напрямку під назвою рок-н-рол.
Пісня ця називалася Rock Around The Clock. Автор пісні Джеймс Майєрс пропонував її Біллу Хейлі ще 1953 року, але той відмовився. І в результаті це зробив інший співак, Сонні Дею з гуртом The Knights. Успіху той сингл, на щастя для Хейлі, не мав жодного. Йому не вистачило того заводного драйву, яким наділив ‘Rock Around The Clock’ Білл Хейлі.

Кіно багато зробило не тільки для популяризації рок-н-ролу, а й для його осмислення. Цього дня у 1973 році у Лондоні відбулася прем’єра фільму That’ll Be The Day. Сюжет фільму був заснований на типовій для кінця 50-х років історії житті молодої людини, яка шукає місце в житті, але нічого відповідного, крім рок-музики, не знаходить. Головну роль у фільмі виконав співак-початківець Девід Ессекс. А ось на ролі інших значущих персонажів були запрошені справжні рок-зірки Біллі Ф’юрі, Кейт Мун, Дейв Едмундс та навіть Рінго Старр. Не те, щоб вони зіграли самі себе. Але як представники саме того покоління, про яке у фільмі ‘That’ll Be The Day’ йдеться, тобто про покоління перших англійських рокерів, вони привнесли у фільм особливу атмосферу. Щоправда, деякі критики висловлювали невдоволення: мовляв, скинути б ці рок-героям десяток років, ось тоді було досягнуто повної автентичності.

Цього дня у 1982 році вийшов альбом гурту Van Halen під назвою Diver Down. За словами Едді Ван Халлена, це найменш улюблений його альбом із творчої спадщини гурту. Постає питання, чому? Так, лише з тієї причини, що з 12 треків альбому, 5 були кавер-версією чужих хітів.
Проте, альбом мав велику популярність. Почасти тому, що гурт Van Halen проявився з несподіваного боку, на що натякав конверт альбому. Він відтворював прапор берегових служб, що попереджає у тому, що у глибині перебувають водолази. Якщо їх не видно, це не означає, що їх немає.