12 червня

Reg PresleyУ цей день в 1941 народився соліст групи The Troggs Reg Presley, уроджений Реджинальд Болл. Група, яку він організував із друзями у 1964 році, була по суті прототипом панк-групи – ті ж допотопні ритми та звірячий рик вокаліста. Поблизу з рідним містом музикантів Ендовером, у печері Чеддар Гордж були знайдені малюнки доісторичних людей, так що назву гурт отримав на честь цих печерних мешканців – The TROGGLODYTES (трохи пізніше воно скоротилося до «Троггз»). Сама назва зобов’язувала гурт виконувати саме «брутальну» музику. І вокал Рега Преслі став у ній не просто важливою, але визначальною складовою. У сценічному іміджі Рега було багато від первісної людини, як її прийнято уявляти. В 1966 Троггз були третьою британською групою, після Бітлз і Роллінг Стоунз, яка підкорила вершину американських чартів.

Roy HarperУ цей день в 1941 народився той, перед ким рекомендується знімати капелюхи. Принаймні так рахували учасники гурту Led Zeppelin (у них є пісня ‘Hats Off To (Roy) Harper’). І це одне говорить про статус цього музиканта. Але, незважаючи на те, що Roy Harper – один із найшанованіших музикантів у рок-зірковому середовищі, сам так зіркою й не став. З дитинства Рой відзначався крайньою незалежністю та вільнодумством: підлітком втік з дому, потім служив в армії, після якої йому довелося проходити курс лікування електрошоком тощо. і т.п. Але він уперто йшов свій дорогою вкрай самобутнього і ні на кого не схожого музиканта. Рок-зірки, навіть такі як Pink Floyd відчували трепет перед цією людиною. Недарма саме Рой Харпер виконав вокальну партію в композиції ‘Have A Cigar’ на альбомі ‘Wish You Were Here’.

John Lennon Some Time In New York CityВ 1972 році вийшов альбом John Lennon Some Time In New York City. Оформлений він був як газета з тієї простої причини, що був присвячений актуальним подіям, що відбувалися тоді у світі. У цьому альбомі кожна пісня являла собою щось на кшталт газетної статті на актуальну, на думку Джона та Йоко, тему: розстріл мирних жителів у Північній Ірландії, переслідування інакодумців американською владою, незаконні дії поліції, боротьба за права жінок тощо. і т.п. Це найполітичніший альбом із усіх робіт Джона Леннона.