12 вересня

Smokie The Montreux AlbumВ 1978 році виходить альбом гурту Smokie під назвою The Montreux Album, що  отримав назву на честь того місця, де він записувався і був переповнений життєрадісними хітами. Один із них був присвячений мексиканським дівчатам. Він так і називався – “Mexican Girl”. Це був один із тих перших хітів цього гурту, який написали не Чинн і Чемпен, сонграйтерський дует, який створив більшість найвідоміших пісень гуппи Smokie. Авторами “Mexican Girl” були музиканти гурту Кріс Норман та Піт Спенсер.

Ozzy Osbourne 198012 вересня 1980 року концертом у Глазго починалося англійське турне нової групи Ozzy Osbourne. Спочатку група називалася Law. І навіть виступили на Реддінгському фестивалі під цим ім’ям. Але ім’я Оззі було на слуху, тож колегіально було ухвалено рішення, що групу буде названо все-таки на честь свого лідера. На першому концерті на розігрів запросили ветеранів, близьких за духом гурт Budgie. Оззі два роки не виступав наживо і потребував деякої підтримки. На перших концертах Оззі ніяк не міг розкріпачитися. Був затиснутий. Але до другої половини туру освоївся так, що знову став перетворювати виступи на шоу одного безумця.

David Bowie Scary MonstersЦього дня 1980 року на прилавках музичних магазинів з’явився несподіваний альбом David Bowie. Називався він Scary Monsters і несподіванка його полягала в тому, що після авангардизму «Берлінської трилогії», ніхто вже не очікував, що Боуї повернеться до свого коріння, до музики своєї молодості – експресивного і прямолінійного року. Звичайно, ‘Scary Monsters’ тільки частково був поверненням на «кола свої» – з однієї причини: вперед пішли і технологія звукозапису, і підхід до аранжувань. Боуї був одним із головних винуватців цих змін. Але тепер йому – законодавцю моди – самому потрібно було відповідати модній «новохвильовій» стилістиці. І Боуї блискуче виконав своє завдання. Навіть маска безпорадного і меланхолійного П’єро, образ якого Боуї вибрав цього разу, – цілком відповідала декадентським настроям, що витали в повітрі.

Aerosmith PumpВ 1989 році вийшов альбом Pump гурту Aerosmith, це був десятий альбом, який ще раз підтверджував твердий намір учасників команди не залишати своєї успішної в комерційному відношенні ніші. Альбом став мультплатиновим, оскільки публіці припали до смаку розгорнуті на повну силу аляповаті аранжування з неприхованими запозиченнями з поп-музики. По суті, це був рок-кіч. Сміливий до непристойності і бадьорий до самозабуття.