13 березня

The YardbirdsЦього дня в 1965 році гітарист Ерік Клептон оголосив про свій відхід з групи The Yardbirds і про те, що він приєднається до проекту Джона Мейолла, групи Bluesbrackers. Причиною його відходу стала принципова незгода з рештою учасників команди The Yardbirds з фінансово-музичних питань. Вони вважали, що потрібно записувати щось легше і простіше, щось розраховане на комерційний успіх та миттєву популярність, типу пісні For Your Love, що посіла третє місце в хіт-параді. Еріку Клептону зазнала подібного роду меркантильність.

The Mamas And The Papas If You Can Believe Your Eyes And EarsУ цей день у 1966 році вийшов дебютний альбом гурту The Mamas and The Papas під назвою If You Can Believe Your Eyes and Ears (Якщо ти зможеш повірити своїм очам та вухам). Альбом цей став своєрідним маніфестом майбутнього Літа кохання, апофеозу ідей хіпі. Покоління «дітей квітів» протиставило свої погляди догматам та правилам батьків. Хіпі демонстрували повну зневагу до цінностей старшого покоління, до горезвісної «американської мрії». Мир та любов – ось що проповідували хіпі вустами своїх головних співаків – гурту The Mamas and The Papas. Дуже вдала назва гурту – «Матуні та тата» – можна було б навіть інтерпретувати, як саркастичне ставлення юних хіпі до ідеалів старшого покоління.

Smokie Pass It AroundУ цей день у 1975 році англійський гурт Smokey випускає свій дебютний альбом Pass It Around. Альбом вийшов цікавим, певною мірою навіть експериментальним. У ньому досить гармонійно вживалися вокальні гармонії а-ля Біч Бойз та Слейдовський натиск, мелодійність Криденс та драйв групи Світ. Була лише одна проблема: відсутність власного стилю.