13 травня

Stevie WonderЦього дня 1950 року народився найбільший музичний геній сучасності Stevie Wonder. Неможливо перерахувати всі його заслуги та всі десятки отриманих ним нагород. Ця людина ніби була створена лише для того, щоб нести у світ радість та світло за допомогою музичних гармоній.
А тим часом, Стіві міг би з перших днів свого існування приховати образу на долю і весь світ, оскільки став сліпим з недогляду медичного персоналу. Він живий і дуже яскравий приклад того, що тілесний зір – ніщо, порівняно із зором духовним, без якого людина взагалі навряд чи може відчути радість життя. І точно не здатний ділитися їй з іншими людьми.

The Monkees More Of The MonkeesСаме в цей день у 1967 році другий номерний альбом гурту The Monkees, названий у бітлівському стилі More Of The Monkees, посідає перше місце у британському хіт-параді. Дивно, що альбоми цього гурту виходили всупереч первісному задуму. Адже Monkees створювалися лише як телевізійний проект – серіал про чотирьох безжурних музикантів-невдах. Але оскільки четверо акторів цього серіалу пародували тих, чия слава затьмарювала всіх і вся, то Monkees мимоволі опинилися в її променях. А оскільки музичними талантами їх Бог не образив, вони стали не лише співати, а й грати самі (хоча спочатку вони мали лише співати). Вийшло непогано. Monkees вирушили на гастролі, на превелике незадоволення продюсерів серіалу. До виходу другого альбому Monkees у Штатах щосили лютувала «манкіманія»!

Dire Straits Brothers In ArmsЦього дня в 1985 році гурт Dire Straits випускає свій найуспішніший альбом Brothers In Arms. Трек-лист альбому складається наполовину зі ставідсоткових хітів, на кшталт пісні “Money for Nothing” з її одним із найвідоміших гітарних рифів в історії року, енергійної, життєрадісної Walk of Life, проникливої ​​балади Your Latest Trick з чудовою партією романтичної композиції “So Far Away”. Настрій споглядальності та мудрого спокою панує протягом усього альбому. Чому в малій мірі сприяє відсторонений вокал Марка Нопфлера і його емоційно стримана, але надзвичайно драматична гра на гітарі. Особливо у великій антивоєнній композиції альбому, яка переповнена серцевим болем.