13 червня

The Rolling Stones Come OnУ 1963 році в цей день вийшов перший і дуже довгоочікуваний для гурту The Rolling Stones сингл. То була кавер-версія пісні Чака Беррі Come On. Кращої пісні для початку творчого шляху було важко знайти: «Камені, що котяться, давайте, тисніть уперед» – так можна було сприйняти назву гурту в поєднанні з назвою пісні. І ця річ якнайкраще демонструвала кредо групи Роллінг Стоунз, якого вона дотримувалася на ранньому етапі: виконання американського ритм-н-блюзу з максимальним наближенням до оригіналу.

Bee GeesПопулярність The Beatles на Заході в другій половині 60-х була такою, що мало хто міг з ними змагатися. І все ж таки це вдалося групі Бі Джиз. Приголомшливі вокальні гармонії та ніжна мелодійність їхніх пісень зближували групу з Beatles, що забезпечило Бі Джиз миттєвий успіх. Цього дня у 1967 році гурт Bee Gees виступає у прямому ефірі на британському телебаченні. У шоу As You Like It вони представили публіці свій дебютний сингл New York Mining Disaster 1941. Забавно, що до того моменту, поки гурт не з’явився на телеекрані, ходили чутки, ніби це пісня Бітлз, випущена під псевдонімом (початкові літери назви групи BG розшифрували як Beatles Group). Але телешоу розвіяло всі сумніви: телеглядачі змогли переконатися самі – брати Гібб непідроблені Бітлз. Вони самі собою.

The Beatles The Long And Winding RoadЦього дня в 1970 році американський хіт-парад востаннє зазнав масованої бітлівської атаки: на першому місці в альбомних чартах на чотири тижні вкоренилася платівка Let It Be, а на вершині синглових чартів пісня – The Long And Winding Road. ‘Let It Be’ був і залишається рок-н-рольним альбомом The Beatles. Не за кількістю швидких танцювальних номерів, а відчуттям. Досить невигадливий у порівнянні з іншими роботами зрілого студійного періоду групи, ‘Let It Be’ підкуповує спонтанністю та енергійністю, яких бітли, незважаючи на всі колотнечі, пов’язані з фінансовими питаннями, анітрохи не втратили. Хіба що Леннон старанно підсипає злісного сарказму в проміжках між треками, вигукуючи усіляку біліберду. Але від цього альбом лише набуває жвавості, яку лише злегка згладжує патетика хорів та струнних, доданих до аранжування продюсером Філом Спектором.