13 жовтня

Цього дня в 1965 році на студії Pye в Лондоні гурт The Who записав пісню My Generation. Історія її виникнення пов’язана, хоч як дивно, з Королевою-Матір’ю. Якось проїжджаючи по своїх монархічних справах повз будинок Піта Тауншенда, вона побачила його автомобіль. А їздив він катафалкою Packard Hearse 1935 року. Оскільки на такому точно ховали її чоловіка Георга VI, то сам вид цього автомобіля їй був неприємний.

Королева-мати наказала його прибрати з дороги, щоб не муляв очі. Катафалк відбуксували на штраф-майданчик, а з господаря після його повернення зажадали двісті фунтів. Піт був у нестямі від люті. Він заплатив лише тридцять, але, проте, його мозок, що кипить від обурення, народив рядок: “I hope I die before I get old” (сподіваюся я помру раніше, ніж зістарюся). Так майже випадково народився гімн цілого рок-покоління. А Джон Ентівістл на своєму “Фендері” зіграв одне з найперших соло на бас-гітарі в історії рок-музики.

Genesis Selling England By The PoundВ 1973 році вийшов п’ятий студійний альбом гурту Genesis, який називався Selling England By The Pound. Цей альбом вважається вершиною розвитку самої ідеї групи Genesis як виразниці ідей та традицій середньовічної та Вікторіанської Англії. Genesis у дуже захоплюючій формі, в якій все продумано до дрібниць, підносять слухачеві хитромудре музичне есе на тему: «Що втрачено і що ще зберігається в нашому житті від старої доброї Англії». Важко знайти в історії прогресив-року ідеальніший альбом, в якому форма повністю відповідає змісту, а виконавська майстерність просто виходить за межі всіх стандартів.

The Rolling Stones Goats Head SoupЄдиним стовідсотковим хітом анти-вегетаріанського альбому Goats Head Soup, який цього дня в 1973 досяг першого місця в американському хіт-параді, була найніжніша балада – Angie. В інших піснях альбому відобразився настрій рок-музикантів, уже не тільки розпещених славою, а й пересичених нею. У цьому критики і звинувачували The Rolling Stones: “Скотившись з можливо найвищої вершини в історії рок-музики, Стоунз загрузли в декаденстві і суперстарської пересиченості альбому “Суп з козлячої голови”. Внаслідок низки причин альбом це записувався на Ямайці, де Роллінги не змогли не підпасти під вплив екзотичних ритмів