14 січня

Цього дня у 1969 році народився американський рок-музикант Dave Grohl, невтомний барабанщик гурту Nirvana, лідер гурту Foo Fighters. Про його заслуги та авторитет у вищих рок-н-рольних колах говорить уже те, що з ним вважали за честь вийти на сцену такі супер-зірки, як Джімі Пейдж, Девід Гілмор та сер Пол Маккартні. Але не треба думати, що стартовим майданчиком для Грола став гурт Nirvana. У 12 років він уже організував власний гурт, який виконував кавер-версії пісень Rolling Stones та The Who. У 13 років захопився панк-роком. А на барабанах став грати з однієї простої причини: сам спосіб звуковидобування на цих інструментах приносив йому набагато більше задоволення, ніж гра на гітарі.

Цього дня у 1977 році виходить альбом David Bowie, який називався Low. Альбом цей був прикладом того, як реальний і без будь-яких знижок експеримент може перерости власні новаторські рамки і перетворитися на продукт масового споживання. Для експериментальної роботи, яким був альбом Low, він досяг воістину грандіозного успіху: він досяг #2 в хіт-параді Великобританії і #11 – в США. Треба визнати, що принаймні половина відповідальності за незвичність звучання альбому лежить на Брайні Іно, який взяв активну участь у створенні звукової конструкції альбому і написав основну частину композиції «Варшава», центральної композиції альбому.

Цього дня у 1985 році John Fogerty, колишній лідер гурту Creedence Clearwater Revival, випускає свій четвертий сольний альбом під назвою Centerfield. Минуло майже 10 років від дня виходу його попереднього альбому Hoodoo. Майже всі вони були витрачені на розгляд з фірмою Fantasy Records, що негативно позначилося на творчості Джона Фогерті. Але все ж таки він повернувся. І повернувся тріумфатором. З чудовим, цілком «криденсівським» альбомом. Centerfield піднявся на вершину американського хіт-параду. Великий трек став популярним бейсбольним гімном. Джон не втримався від того, щоб мстиво не лягти колишнього продюсера групи Creedence та колишнього керівника Fantasy Records Саула Зейнца, який фактично пограбував його команду та його самого. Пісня Zanz Kant Danz навіть стала предметом судового розгляду. Але головний хіт альбому – це пісня, що відкриває «The Old Man Down The Road».